Dr. Máté Gábor könyve öt hete szerepel a New York Times bestseller listáján

Normális vagy ezzel minden idők legsikeresebb magyar könyve lett non-fiction kategóriában. 

fk | 2022. október 21. |

Nemrég jelent meg Dr. Máté Gábor, a magyar származású kanadai orvos legújabb könyve, amelyet fiával közösen írt. A Normális vagy - Trauma, betegség és gyógyulás mérgező világunkban Magyarországon is a sikerlisták élén szerepel, de nincs ez másként Amerikában sem: a könyv már öt hete a New York Times bestellerlistájának élén szerepel.

DR. MÁTÉ GÁBOR, MÁTÉ DÁNIEL
Normális vagy
Open Books, 2022, 590 oldal
Dr. Máté Gábor, Máté Dániel: Normális vagy könyv

Dr. Máté Gábor új könyvében rávilágít, hogy a test és a lélek elválaszthatatlan, a betegségek kialakulásában pedig sokkal nagyobb szerepet játszik a gyerekkori trauma, mint egy rossz gén. A kötet arra keresi a választ, hogy miért nézzük tétlenül, ahogy pusztítjuk egymást és legfőképpen önmagunkat. Az amerikai társadalom fele szed napi rendszerességgel valamilyen gyógyszert, Európában a lakosság harminc százalékának magas a vérnyomása, a kamaszok között pedig egyre több a lelkibeteg. A kérdés, hogy elfogadjuk-e ezt normálisnak. A világhírű orvos október elején járt Magyarországon, könyvének bemutatóján mi is ott voltunk, akkor elmesélte, hogy miért azonosította magát a könyvvel, hogy mire tanította az írás, és hogy a társadalom miként ünnepli a traumát.

Dr. Máté Gábor: Gyerekként azt tanultam meg, hogy akkor vagyok értékes ember, ha valami jót nyújtok a világnak

Dr. Máté Gábor, a magyar származású kanadai orvos múlt héten Magyarországra érkezett, hogy bemutassa új könyvét, amiben rávilágít, hogy a test és a lélek elválaszthatatlan, a betegségek kialakulásában pedig sokkal nagyobb szerepet játszik a gyerekkori trauma, mint egy rossz gén. A Normális vagy - Trauma, betegség és gyógyulás mérgező világunkban című könyve az eddigi legátfogóbb kötete, ami arra keresi a választ, hogy miért nézzük tétlenül, ahogy pusztítjuk egymást és legfőképpen önmagunkat. Az amerikai társadalom fele szed napi rendszerességgel valamilyen gyógyszert, Európában a lakosság harminc százalékának magas a vérnyomása, a kamaszok között pedig egyre több a lelkibeteg. Azt gondoljuk, hogy mindez normális? A világhírű orvos ezekre próbál válaszolni a kötetben fiával, Máté Dániellel, a bemutatón pedig azt is elmesélte, hogy miért azonosította magát a könyvvel, és mire tanította az írás.

Tovább olvasok

A Normális vagy angol kiadása jelenleg a nyolcadik helyezett a New York Times sikerlistáján. A könyv öt hete szerepel a listán, ami azt jelenti, hogy hetente legalább 5000-10000 példány kel el belőle. Dr. Máté Gábor Facebook-oldalán így kommentálták a sikert: „Az első héten nem is hittük el. Még a második héten sem mertük kommunikálni. A harmadik héten már kezdtünk felocsúdni... A Normális vagy című könyv megjelenése óta 5 hét telt el, és Dr. Máté Gábor könyve 5 hete benne van a The New York Times Best Sellers Top 10-ben. Gábor ezzel MINDEN IDŐK LEGSIKERESEBB MAGYAR ÍRÓJA lett non-fiction kategóriában.”

Kapcsolódó cikkek
...
Nagy

Dr. Máté Gábor: Gyerekként azt tanultam meg, hogy akkor vagyok értékes ember, ha valami jót nyújtok a világnak

Dr. Máté Gábor, a magyar származású kanadai orvos múlt héten Magyarországra érkezett, hogy bemutassa új könyvét, amiben rávilágít, hogy a test és a lélek elválaszthatatlan, a betegségek kialakulásában pedig sokkal nagyobb szerepet játszik a gyerekkori trauma, mint egy rossz gén. A Normális vagy - Trauma, betegség és gyógyulás mérgező világunkban bemutatóján azt is elmesélte, hogy miért azonosította magát a könyvvel, és mire tanította az írás.

...
Hírek

Bookline top50: Dr. Máté Gábor nyerte az augusztust

A Bookline augusztusi sikerlistáján továbbra is nagy népszerűségnek örvendenek a romantikus történetek, de már megjelentek az önismereti írások. Érdekesség, hogy az augusztusi lista csaknem fele, tizenhét alkotás, mindössze hét szerzőhöz köthető.

...
Szórakozás

Máté Gábor a traumában rejlő bölcsességről tanít - ezúttal filmen

A világhírű orvos, Máté Gábor megközelítésében a traumát lehetőséggé fordíthatjuk, de ahhoz előbb meg kell értenünk - főleg egy olyan korban, ami egyre több vészjelzést küld, hogy valamit fundamentálisan rosszul csinálunk. A The Wisdom of Trauma messze nem tökéletes film, viszont logikusan és érzékletesen fejti ki a trauma természetét, működését az életünkben és a társadalomban.

A hét könyve
Kritika
Fakó lábujjak és parányi nők – Így szól a horror a nagyvilágban
...
Nagy

Tar Sándor a térképről leszorult helyek és emberek írója

Tar Sándorról írt monográfiát Deczki Sarolta, akit az elesettek, a kiszolgáltatottak, a periféria írójaként is emlegetett szerző életéről és műveinek erőteljes hatásáról is kérdeztünk. 

...

A Last of Us előtt már begombásodott a (horror)irodalom

...

Komplett iparágak dolgoznak azért, hogy az anyák rettenetesen érezzék magukat

...

Hollywood legendagyártó gépezete Lugosi Bélát sem kímélte

...

Litkai Gergely: Mi történne a világgal, ha eltűnnének a méhek? / A méhek története

...
Nagy

Az utolsó mohikánon nőttél fel, de ezeket nem tudtad

Milyen történelmi előzményei vannak a regénynek? Mi tükröződik abban, ahogyan Cooper az őslakosokat ábrázolja? Az eredeti szöveg melyik rétegével nem találkozhattak Magyarországon azok, akik Réz Ádám átdolgozását olvasták? És mit hagytak ki korábban több magyar fordításból?

Szerzőink

...
Kolozsi Orsolya

Tar Sándor a térképről leszorult helyek és emberek írója

...
Vass Norbert

„Kommunista volt-e Petőfi? Néger volt-e Kossuth?”

...
vl

Szabó Benedek: Az igazán jó műveknek nincs eleje és vége