Robert Galbraith: Kakukkszó
Egy sokkoló halállal kezdődik Rowling első álneves krimije, amelyről 2013 júliusában derült ki, hogy a Harry Potter írójától származik, majd egy nap alatt sikerkönyv lett. Érdekesség, hogy a Kakukkszó a véletlen lebukás előtt csak egy volt az évente megjelenő rengeteg új krimi között, és mindössze 1500 példányt adtak el belőle (utána persze ez jelentősen megváltozott). A történet egy szupermodell tragédiájával indul, aki egy téli estén kizuhan lakásának erkélyéről. A rendőrség és a média öngyilkosságra gyanakszik, ezt támasztja alá a nő bulvársajtó által alaposan dokumentált, zűrös élete is. Lula Landry fogadott bátyja, John azonban nem nyugszik bele a vizsgálat lezárásába, és magánnyomozót fogad, hogy kiderülhessen az igazság.
Robert Galbraith: A selyemhernyó
Mivel a „Robert Galbraith” által megalkotott magánnyomozó, Cormoran Strike elég szerethetőre sikerült, Rowling a Kakukkszó után további három gyilkossági üggyel toldotta meg az exveterán megoldott rejtélyeinek számát. A selyemhernyóban Strike már igazi sztárnyomozónak számít a korábbi szupermodelles eset miatt, várólistáján csak úgy sorakoznak a potenciális ügyfelek, közben pedig asszisztense, Robin is egyre fontosabb szerepet vállal a nyomozásokban. A nagy megfejtendő titok ezúttal a közepesen híres író, Owen Quine halála. A fő csavar az ügyben, hogy a férfi a megjelenés előtt álló könyvében pontról pontra megírta saját halálának történetét, ráadásul London irodalmi életéről is alaposan lerántotta a leplet.
Robert Galbraith: Gonosz pálya
A már befutott Cormoran Strike nyomozó következő kalandja megrázó jelenettel indul: asszisztense, Robin csomagot kap, amelyben egy levágott női láb van. A detektív persze rögtön a rendőrséghez fordul, de azért maga is belefog az ügy felgöngyölítésébe, hiszen több gyanúsítottja is akad. A nyomozásban Robin is nagy részt vállal, főleg mert a közelgő esküvője dugába dőlni látszik, így még örül is, hogy valami elvonja a figyelmét a magánéletéről. Ráadásul, mint kiderül, az ő múltjában is akadnak olyan traumák, amelyek indokolják, hogy mihamarabb el akarja kapni a kegyetlen darabolós gyilkost.
Robert Galbraith: Halálos fehér
A Cormoran Strike-sorozat legutóbbi részében a nyomozó és egyre inkább előtérbe kerülő asszisztense kapcsolata válik meghatározó témává. Robin Ellacott, akik a Kakukkszóban még csak tapasztalatlan titkárnő volt, minden egyes részben egy kicsit nagyobb szerepet kap, a Halálos fehérben pedig már egészen központi kérdéssé válik magánéletének alakulása, ahogy nyomozói ambíciói is. Múltbeli traumái mellett bántalmazó férjével és eltitkolt pánikrohamaival is meg kell küzdenie, közben pedig a munkájában is egyre nagyobb felelősség hárul rá, mivel Strike már túl híres ahhoz, hogy feltűnés nélkül tudjon nyomozni. Az ügy, amit meg kell oldaniuk, pedig bonyolultabb és érzékenyebb, mint korábban bármelyik.
J.K. Rowling: Átmeneti üresedés
Elszúrt életek, családi konfliktusok, nehéz döntési helyzetek és átmeneti megoldások – ilyen témákat boncolgat Rowling első felnőtteknek szóló regénye, amelynek megjelenését hasonló mértékű várakozás előzte meg, mint a Harry Potter-könyvekét. Angolszász nyelvterületen közel egy hónap alatt több mint egymillió példány fogyott a kötetből, a nagy sikerre való tekintettel a BBC pedig rögtön bejelentette, hogy sorozatot készít a műből. Az Átmeneti üresedés egy angol kisváros, Pagford lakóiról mesél, ahol jó pár, Dursley-ékhoz hasonló család él. A regény folyamán fokozatosan derül ki, hogy a látszólagos középosztálybeli idill mögött milyen elfojtott indulatok és szőnyeg alá söpört problémák bújnak meg.
Akik nem kaptak meghívót Roxfortba - Könyves magazin
Gabo Kiadó, 576 oldal, 2012. J.K. Rowling megírta Harry Potter főszereplésével minden idők legsikeresebb könyvsorozatát, majd 2007 óta hallgatott. Az Átmeneti üresedéssel törte meg a csendet, amely az írónő első, hangsúlyozottan felnőtteknek szóló regénye, nálunk karácsony előtt jelent meg (itt érdemes beleolvasni).
J.K. Rowling: Az élet dolgai – A kudarc mellékes haszna és a képzelet fontossága
Ha van valaki, akitől az ember szívesen kérne életvezetési tanácsot, akkor az Rowling, aki a Harry Potterrel nemcsak egyszerűen kievickélt életének válságos és nélkülözéssel teli időszakából, hanem rögtön az egyik legsikeresebb és leggazdagabb íróvá is vált. Az élet dolgai című könyve tulajdonképpen egy beszéde leirata, amelyet a Harvard végzős diákjainak mondott el pár éve. A kötet első felében a kudarcról esik szó, amely szerinte az élet elkerülhetetlen velejárója, sokat tanulhatunk önmagunkról és a barátainkról általa. A második részben a képzelet fontosságára hívja fel a figyelmet, amely képessé teszi az embert arra, hogy együttérezzen más élőlényekkel, és ezáltal segítse a világ fejlődését.