Oravecz Imre február közepén ünnepli nyolcvanadik születésnapját, a jeles alkalomra jelenik meg A megfelelő nap című kötete a Magvető gondozásában, amelynek lapjain leírások, naplójegyzetek, töprengések váltakoznak, hol lírai nagyításokkal, hol epikus távlatokkal. Ugyancsak februárban jelenik meg Grecsó Krisztián novelláskötete, a Lányos apa (olvass bele ITT), amelynek történetei a szülővé válás témakörét járják körül. Idén új kötete jelenik meg Tóth Krisztinának, amely az elmúlt években született hosszabb elbeszéléseit és rövidebb tárcanovelláit tartalmazza. Krusovszky Dénes második regénye Idegen fények címmel jelenik meg, és idén regény várható a Margó-díjra jelölt Puskás Pannitól is: a Megmenteni bárkit három nő életét követi nyomon. Kántor Péternek válogatott versei jelennek meg, Kellerwessel Klausnak pedig Hátam mögött a hulló porcelán címmel várható az első verseskötete; utóbbi hol humoros, hol megejtő módon mutatja be azt a torokszorítóan várakozásteli érzést, hogy milyen ma huszonévesnek lenni.
Idén lenne hatvanéves Borbély Szilárd, A Testhez címmel jelenik meg kötete a Jelenkornál. Tompa Andrea szintén új regénnyel jelentkezik, Závada Péternek pedig verseskötete jelenik meg (addig is ajánljuk a Panodyssey-aloldalunkon megjelent írásait). A Helikon Vérrel szemben címmel adja ki Peter Schmalz kötetét, amelyről előzetesen annyit lehet tudni, hogy egy kémregény lesz. Új regénnyel jelentkezik idén Szlavicsek Judit és Szentesi Éva is, mindkét kötet a Libri gondozásában jelenik meg. A Jaffánál folytatódik Bauer Barbara Találkozások című kisregény-sorozata, jön a második rész (Az átutazó), és új regénye lesz Mörk Leonórának is.
Idén új regénye jelenik meg Kácsor Zsoltnak (Pokoljárás bipoláriába), Jolvasi Andrásnak (Két őszi nap Ujpesten), Lugosi Viktóriának (Tekintet nélkül) és Kerékgyártó Istvánnak, illetve az olvasók új kiadásban vehetik kézbe Péterfy Gergely A B oldal című kötetét. A Kalligram idei várható megjelenései között ugyanakkor találunk verseskötetet is (kötete jelenik meg például Kali Ágnesnek; Lövétei Lázár Lászlónak Zákeus függéje címmel; Markó Bélának Már nem közös címmel), Jászberényi Sándor pedig novellákkal jelentkezik.
Az Athenaeumnál idén két Vámos-kötet is várható: a Visz a vonat február elején már megjelent, fülszövegében a szerző ezt írta: "Az én nemzedékemben a fiúk vasutasok akartak lenni, apró gyermekkorukban. Az e kötetben összekerült dupla kisregény és a dupla (sőt tripla) novellák a vonat, az utazás és a végzet bűvöletében íródtak". Vámos Miklós Teendők halálom után című másik kötete a Karcsú könyvek sorozat részeként fog megjelenni. Iglódi Csaba történelmi családregényben (Dreher-szimfónia) és négy generáción keresztül mutatja be a hírneves família történetét. Vadadi Adriennt eddig elsősorban a gyerekkönyvei miatt ismerték az olvasók, hamarosan viszont megjelenik első regénye, Emlékfestés címmel. Idén új regényt vehetnek a kezükbe Finy Petra olvasói is, a címe: Ultramarin.
Az & Ampersand kiadónál jelenik meg Jónás Tamás Kívülálló című regénye; utóbbi az emberi sodródás elkerülhetetlen, felfüggeszthetetlen örvényébe vezet be, hogy egyebek között megmutassa, hogyan válik a jó szándék gyilkos hazugsággá, és a közömbös, elejtett szavakból hogyan jegecesedik ki a lényeg. Az Európa Könyvkiadó gondozásában idén megjelenik Faludy György istenes versfordításainak gyűjteménye (Fetrengek parázna szabadon). A Scolar pedig elsőkönyvest avat: Vályi-Nagy Erika Törtarany című regényének egy olyan nő a hőse, aki a férfiakat leginkább eszköznek tekinti a céljai eléréséhez. Ebbe a felszínes csillogásba szivárog be egy új érzelem, amely alattomos módon bomlasztja szét az eddig felrakott kereteket. Szendrői Csaba dalszövegíró, az Elefánt együttes frontemberének kötete FÉYN címmel jelenik meg. "Verseiben sajátos fénytörésben, (ál)naiv iróniával, néhol intelligens humorral beszél az élet abszurditásairól, a versírásról, isten-ember kapcsolatról vagy a halál botrányáról. Egyszóval mindenről, ami lényeges" - áll a fülszövegben.