Már egy ideje tervezték, hogy sorozatot készítenek a Neurománc szerzőjének, William Gibsonnak A periféria című sci-fijéből, a projekt azonban jó ideig nem valósult meg. Idén októberben azonban már képernyőkre kerül az adaptáció, amelyet az Amazon Prime Video rendelt be.
A periféria főhőse Flynne Fisher (akit Chloë Grace Moretz alakít majd a sorozatban). A fiatal nő – ahogy azt a cím is sugallja – a társadalom perifériájára sodródott, Amerika déli részén, az országút szélén él, ahol már alig akad normális munka. Korábban sokat keresett harci felderítőként egy online shooterben, de ezekről a játékokról le kellett mondania. Mégis egy brutális gyilkosság szemtanúja lesz, amikor kivételesen helyettesíti a bátyját virtuális biztonsági őrként. Egy napon összefut a Wilf Nethertonnal (Gary Carr), aki révén szert tesz egy olyan speciális headsetre, amivel egy félelmetes és igen valódinak érződő világba csöppen. Hamarosan kiderül számára, hogy ez nem virtuális valóság, hanem London, csak éppen hetven évvel később.
William Gibson a közeljövőben képzelte el a technológiai lehetőségeink következményeit az emberi mivoltunkra. A Neuromancer új fordítását olvasva elkap az a nyomasztó érzés, hogy a gibsoni jövő már részben megérkezett. Ez a hét könyve.
Tovább olvasokA perifériából készült szériát október 21-én mutatják be az Amazon Prime-on, a forgatókönyvet Scott B. Smith írta. Az adaptáció készítői a Westworld alkotói, Jonathan Nolan és Lisa Joy voltak.
A könyvről korábban ezt írtuk:
„A cselekmény, amely helyenként a sci-fi animéket idézi, közel sem olyan érdekes, mint maga a jövőbeli világ a társadalmi tagozódásával, kulturális szokásaival és technológiai újdonságaival. Itt a Csendes-óceánra vizionált, tengeri hulladékokból összeállított, óriási szemétsziget értékes ingatlanpanama, a celebek kitetovált és levedlett bőre műalkotás, a szervezett bűnözésből meggazdagodott orosz oligarchák köztiszteletben álló személyek (mondjuk, ez ma sincs másképp). Az emberiséget a nanotechnológia tartja életben, a nanorobotok építenek, és ha kell, pusztítanak is. Az emberek élő-lélegző avatárokat használnak, ha valahol virtuálisan meg szeretnének jelenni – ezeket az önmaguk virtuálisan meghosszabbított végtagjait nevezik perifériáknak.”
Mutatjuk az előzetest: