Nyertes sorsjegyet vásároltak a tolvajok egy trafikban, miután ellopták egy francia férfi bankkártyáját. A kártyatulajdonos most kétségbeesetten keresi a tetteseket, akiknek még azt is felajánlotta, hogy megosztja velük a szerencsejáték 500 ezer eurós (kb. 200 millió forintos) főnyereményét, csak adják fel magukat.
A jó, a rossz és a főnyeremény
A filmbe illő abszurd eset egy 40 éves férfival történt, akit a sajtóban csak Jean-David E.-ként emlegetnek. Február 3-án, Toulouse városában lopták el a bankkártyáját a táskájából. Amikor észrevette, felhívta a bankot, hogy letiltassa a kártyáját, de ekkor megtudta, hogy nemrég 52 eurót (kb. 21 ezer forintot) fizettek vele egy trafikban.
A trafikos eladó felvilágosította, hogy a kártyáját két, feltehetőleg hajléktalan férfi használta, hogy cigarettát és kaparós sorsjegyet vegyenek belőle.
Utóbbival pedig megnyerték az 500 ezer eurós (201 millió forint) főnyereményt.
Rendőrségi ügy lett a lopásból, de egyelőre még nem találták meg az elkövetőket, és a nyereményért se jelentkezett senki. Erre 30 napig van lehetőség: a férfi felhívást tett közzé, hogy ha a tolvajok feladják magukat, megosztja velük a nyereményt.
A szerencsejáték tényleg megváltoztathatja az ember életét: íme 3 könyv a témában.
Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij: A játékos
Ennek a könyvnek az is lehetne a címe, hogy a „rulett regénye”, ugyanis ez a kis terjedelmű, de annál dinamikusabb mű a játékszenvedélyt mutatja be, annak minden „örömével”, függőségével és démonával. Dosztojevszkij stílusához hűen a szenvedély és a szerelem ér össze ebben az oroszrulett-játékban, a tragédia egyszerre a tudat mélyéről és a lélek bugyrából tör elő. Egy fiatalember mindennapjait követjük végig, akit a folyamatos játék és izgalom tart mozgásban. Meddig tart az élet, és hol kezdődik a játék?
Honoré de Balzac: A szamárbőr
Ki ne ismerné azt a pillanatot, amikor valaki kétségbeesésében vagy éppen mértéktelenségében az utolsó fillért is eljátssza a lottón? Pontosan innen indul Balzac regénye is, amikor a 25 éves Raphaël de Valentinra, miután minden pénzét elszórta egy kaszinóban, és már az öngyilkosságot fontolgatja, hirtelen ráragyog a szerencse. Egy régiségkereskedő megszánja a fiatal férfit, és egy varázserővel rendelkező különleges ajándékkal lepi meg.
Ian Fleming: Casino Royale
Az első James Bond-regényben, még 1953-ból, ami útjára indította az ikonikus karaktert, a szerencsejáték van a középpontban. A küldetés egyszerű: az ellenséges ügynök éppen egy kaszinóban próbálja a teljes anyagi csődöt megúszni, ezért Bond is a kártyaasztalhoz ül, hogy legyőzze ellenfelét. Vajon sikerül-e?