5 tipp, hogy ne szippantson be a szerencsejáték

5 tipp, hogy ne szippantson be a szerencsejáték

A szerencsejátékozás szuper kikapcsolódás tud lenni, de sajnos nagyon hajlamos beszippantani az embert, és könnyen azon kaphatjuk magunkat, hogy teljesen rabul ejtett. Ez persze nem a játék hibája: nagyrészt rajtunk múlik, hogy meg tudjuk-e tartani az egészséges mértéket. Ez egyeseknek könnyen megy, másoknak jóval nehezebben.

Promóció |

Az online kaszinó intézményének megjelenése óta minden eddiginél szélesebb körben érhetők el a szerencsejátékok. Már nem kell egy kaszinóig sem elsétálni, hogy az ember feltehesse a pénzét ruletten, Black Jacken, pókeren stb. Elég egy alkalmazás, és máris lehetőségek széles tárháza áll előttünk. Ez egyrészről jó, másrészt azonban megvan az az árnyoldala is, hogy viszonylag könnyen eshet áldozatul az ember a szerencsejáték-függőségnek. Hogy ezt elkerüld, érdemes néhány dologra odafigyelni.

Ezt teheted, hogy megtartsd az egészséges mértéket:

  • Legyen egy fix kereted! A legtöbb súlyos eset abból adódik, hogy az érintettek nem tudnak maguknak megálljt parancsolni, minden pénzüket felteszik, csak hogy végre nyerjenek – nem ismerve fel azt a tényt, hogy még a nyereménnyel együtt is jelentős mínuszban vannak. Ezt úgy a legegyszerűbb elkerülni, ha meghatározol magadnak egy havi fix keretet, amin belül játszhatsz. Mindegy, mekkora az összeg, nem lépheted át, addig tudsz játszani, amíg az ki nem merül – nincs pótlás!
  • Korlátozd magad időben! Az online kaszinóknál az a legnagyobb probléma, hogy bárhol, bármikor lehet játszani, mivel csak egy okostelefonra és egy appra van szükség hozzá. Így nincs meg az a limit, hogy csak a szabadidejét töltheti az ember a kaszinóban – az igazi függők akár munka közben is tudnak rá időt lopni. Ezért fontos, hogy állíts fel magadnak egy idősávot, amikor játszhatsz, és ezen kívül ne is lépj be az alkalmazásba!
  • Ne játssz nagyban! Igaz, sok kicsi sokra megy, de az ember akkor hajlamos igazán elveszteni a fejét és kontroll nélkül játszani, ha sokat bukik egyszerre. Ez ellen úgy lehet a legjobban védekezni, ha nem teszel nagy téteket, így sosincs akkora veszteség, amit mindenáron azonnal kompenzálni akarnál.
  • Ne titkold, hogy játszol! Akinek a környezete nem is sejti, hogy szerencsejátékozik, az különösen könnyen válik függővé, hiszen még külső kontrollja sincs. Ráadásul minden egyedül töltött percben érezheti azt az ember, hogy itt az idő, most lehet játszani, amíg nem látja senki. A játékban nincs semmi rossz, ha a környezeted tudja, hogy néha pókerezel, az nem tragédia. Ellenben hamarabb észreveszik, ha kezd sok lenni a játék, és segíthetnek időben visszavenni.
  • Légy tudatos! Azoknál a játékoknál, ahol számít a stratégia és a tudatosság, törekedj arra, hogy tervszerűen játssz! Ne véletlenszerűen tedd a téteket a pókerben például, legyél megfontolt, igyekezz minél többet tanulni a játékról – ha tudatosan játszol, nagyobb az esélyed, hogy nyersz!

A szerencsejátékokat egyáltalán nem kell mumusként kezelni, hiszen mindenkinek jól jön időnként egy kis adrenalin. Ha az ember ésszel játszik, és figyel arra, hogy megtartsa az egészséges mértéket, szuper kikapcsolódási lehetőséget nyújtanak!

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

SZÓRAKOZÁS
...

Jövőre érkezik a Dűne 3?

Nyáron forgatják a Dűne-sorozat befejező részét. Mutatjuk, mit lehet tudni.

...

Mit olvasnak A Fehér Lótuszban?

Megérkezett a harmadik évad, itt az ideje, hogy felidézzük, miket olvastak az előző évadok szereplői! 

...

Voldemorttól Almássy grófig: 8 adaptáció, amiben a Konklávé színészét láthatod

Ralph Fiennes az 1990-es évek hősszerelmesétől a főgonoszig számos szerepet eljátszott már. Mutatjuk!

Hírek
...

Meghalt Harkányi Endre

...

Most már az Amazonon múlik, mikor várható az új James Bond

...

Stephen King visszatért a X-re, csak hogy beszóljon Trumpnak

...

Jókai 200: Olvasd el az író eddig kiadatlan verseit

...

Ez a kutatás nagyban megváltoztatja, amit a halakról gondoltunk + 3 könyv

...

Szex a könyvekben: Sally Rooney felfedi a titkait

Kiemeltek
...

Miért gondolja bárki, hogy gyereknek lenni jó?

A gyerekkorról nemcsak nosztalgikusan, hanem őszintén is lehet beszélni. Lana Bastašić Tejfogak című novelláskötete a hét könyve. 

...

„A halál nem fájhat ennyire” – Totth Benedek írása egy még el nem készült regényből

Olvasd el a részletet, ami a Könyves magazin nyomtatott különszámában jelent meg először.

...

Petőfi és Szendrey Júlia szerelme: miért választja egy finom úri kisasszony a szegény költőt?

Bizonyára sokan azt gondolják, hogy már mindent megírtak Petőfi Sándorról és Szendrey Júliáról, pedig Gyimesi Emese kötete teljesen más fényben mutatja meg ezt a kapcsolatot.

Olvass!
...

Hogyan változik meg az életed, ha kávéházat nyitsz a háború utáni Bécsben?

Az osztrák író és színész regénye az 1966-as évek Bécsébe kalauzolja az olvasót.

...

„Harmincnégy évesen még mindig az anyja elismerésére és áldására várt” – ilyen a mérgező anya-lánya kapcsolat

Hogyan lehet felépülni abból, ha az anyánk nem jól szeretett? 

...

A gleccser sem áll a szerelem útjába a finn író-biológus könyvében – Olvass bele!

Inkeri Markkula író-biológus hőse az éghajlatváltozás következményeit tanulmányozza egy gyorsan olvadó gleccseren, amikor egy titokzatos férfival találkozik.