Egy lány harcol a Medvék ellen az igazáért

vl | 2020. szeptember 11. |

A Mi vagyunk a medvék (Beartown) című svéd dráma az HBO Europe összes országában egyszerre debütál október 18-án. A Fredrik Backman bestsellere alapján készült sorozat rendezője Peter Grönlund, a főszerepekben Ulf Stenberg, Aliette Opheim, Tobias Zilliacus, Miriam Benthe és Oliver Dufaker látható.

Fredrik backman
Mi vagyunk a medvék
Animus, 2019, 384 oldal

Az ötrészes Mi vagyunk a medvék azokról az álmokról szól, amelyek összekötnek egy kis közösséget, és azokról a titkokról, amelyek széttépik, továbbá arról is, hogy mekkora bátorság kell ahhoz, hogy az egyén szembeszálljon a csoporttal, és annak következményeiről, ahogyan fiainkat neveljük.

A Beartown nevű kisváros folyamatosan zsugorodik a területét egyre szorosabban körülölelő fák miatt, de most, hogy az ifjúsági hokicsapat esélyes az országos elődöntő megnyerésére, a település összes reményének megvalósulása egy maréknyi tizenéves fiún múlik. Ez a nagy teher egy erőszakos cselekményhez vezet, ami traumatizál egy fiatal lányt, és fenekestül felforgatja a város életét. A gyanúsítgatások úgy terjednek el Beartownban, mint hullámok a tóban, és végül minden helyi lakosra kihatnak.

A minisorozat a nemzetközi hírnévnek örvendő svéd szerző, Fredrik Backman bestsellerén alapul, amely magyarul Mi vagyunk a medvék címen, az Animus Könyvek gondozásában jelent meg. Backman, Az ember, akit Ovénak hívnak című bestsellerével lett világhírű, melyet a megjelenés óta 46 nyelvre fordítottak le és több, mint 12 millió eladott példánnyal büszkélkedhet. A sorozat rendezője a díjnyertes Peter Grönlund (Góliát, Drifters), forgatókönyvírója az Emmy-jelölt Anders Weidemann (30 Degrees in February), továbbá Antonia Pyk és Linn Gottfridsson. A sorozat gyártója a Filmlance, amely az Endemol Shine Csoporthoz tartozik.

(HBO)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Könyvesblokk: Backman, DeWitt, Foenkinos

...

Könyvesblokk: Backman, Riggs, Caroline

...

Gyorstalpaló a skandináv krimihez

Olvass!
...

„Ketten fekszenek egy ágyon, az egyik meghal, a másik élni fog” – Olvass bele Péterfy Gergely regényébe!

Újrakiadásban jelent meg Péterfy Gergely közel 20 éves sikerregénye.

...

Addig kellett várni a vesekőműtétre, hogy az orvos és a páciens is meghalt – Rényi Ádám abszurd felnőttmeséje

Kínunkban nevetünk az abszurd magyar valóságon.

...

„Ő a legjobbat akarja kihozni belőlem” – Olvass bele Somfai Anna ifjúsági regényébe!

Biztos, hogy csak úgy lehet zongorázni, ahogy a tanárnő vagy az apukád helyesnek tartja?

Hírek
...

Kurtág György 100: hallgasd meg ingyenesen a születésnapi hangversenyt!

...

Példátlan fejlemény: letartóztatták András volt yorki herceget

...

Ezek közül kerül ki 2025 legszebb könyve

...

Minden, amit tudni akartál az új Knausgård-regényről

...

A franciák is Nobel-díjat emlegetnek Nádas Péter életműve kapcsán

...

Frankenstein a Vígszínházban: extrém díszletet kapott a darab

A hét könyve
Kritika
Frankenstein élőhalott menyasszonyával Freud sem boldogul
„Fotókat és videókat fogok mutatni önnek. Nem fognak tetszeni” – amikor Gisèle Pelicot megtudta, mit művelt vele a férje

„Fotókat és videókat fogok mutatni önnek. Nem fognak tetszeni” – amikor Gisèle Pelicot megtudta, mit művelt vele a férje

Az utóbbi évtizedek egyik legfelkavaróbb nemierőszak-esetéről mesél Gisèle Pelicot a memoárjában.

Polc

A magányos utazó, aki a gyermekkor elveszett kertjét kutatja – Patti Smith: Angyalok kenyere

...

Ali Smith hátborzongató disztópiája a hatalomról aktuálisabb, mint valaha

...

Mit árul el az életedről, ha munkába menet arról ábrándozol, hogy elüt egy busz?

...

Erőszakos, alkoholista férfiak Harkivban, akikkel csak az a baj, hogy ugyanolyanok, mint mi

...
Kiemeltek
...

A Mester és Margarita TikTok-sztár lett, majd felgyújtotta a színházat

Bodó Viktor színpadra álmodta Bulgakov klasszikusát.

...

90 éves a LEGO: amikor Európa ráébredt, hogy a gyerek a jövő

A LEGO története egyszerre családi história és történelmi-társadalmi látlelet.

...

Valuska László: A szülővé válás hullámvasút, nincs shortcut

„Engem soha nem érdekelt a hullámvasút, mondtam neki sorban állás közben, de közben rájöttem, hogy azért félek, mert nincs tapasztalatom, és elképzelni sem tudom, minek leszek kitéve.”