Mese címmel indít szakmai folyóiratot Boldizsár Ildikó

sa | 2021. november 04. |

Boldizsár Ildikó mesekutató, meseterapeuta, író és szerkesztő a hivatalos szerzői oldalán jelentette be a folyóirat megalapítását, írja a Prae. Alapítótársa Luzsi Margó, mesemondó és meseterapeuta, a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár Gyermekkönyvtárának nyugalmazott osztályvezetője.

Boldizsár Ildikó azt is megosztotta, hogy a folyóiratot saját szellemi és anyagi forrásaikra támaszkodva hozzák létre, de az nyitott “a mesével foglalkozó valamennyi irányzat és szakember számára”. A folyóirat célja, hogy tájékoztatási alap legyen a mesékről, és az azzal foglalkozó műhelyekről és szervezetekről.

Az első szám március 10-én jön ki, negyedévente tervezik a megjelenést.

A teljes posztot elolvashatod itt.

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Boldizsár Ildikó Párizsba viszi a meseterápiát

A Metamorphoses Meseterápiás Módszer kidolgozója, Boldizsár Ildikó meseterapeuta tart foglalkozásokat pénteken és szombaton a Párizsi Magyar Intézetben, írja az MTI.

...

Boldizsár Ildikó új meséje sokaknak jelenthet fogódzót

Egy kiszáradt kút és egy tölgyfa történetét mondja el legújabb könyvében Boldizsár Ildikó, aki mindeközben mesél együttműködésről és egymásra utaltságról is. A Hogyan szerzett vizet a kiszáradt kút című kötetet Rofusz Kinga illusztrálta.

...

Boldizsár Ildikó: Meseország valóban mindenkié, mi döntjük el, hogy kit/mit engedünk onnan magunkhoz

Napok óta a Meseország mindenkié című mesekönyv tartja lázban az országot. Boldizsár Ildikó író-meseterapeuta azonban megszerezte és elolvasta a kötetet, majd egy Facebook-posztban fejtette ki, miről is szólnak a mesék, és mi a véleménye a botrányról.

Hírek
...

Kijött az Elefánt új dala, amit Szabó T. Anna inspirált

...

David Attenborough kedvéért még a Lego is megváltoztatta a szabályait

...

Krasznahorkai László visszatér

...

„Úgy gondoltam, hogy csendben fogok ünnepelni” – David Attenborough hálásan köszöni a születésnapi köszöntéseket

...

Az elmúlt évben kétszer annyi nonfiction könyvet tiltottak be Amerikában

...

Han Kang regénye a legjobb a Nemzetközi Booker-díj történetében

Polc

Milyen egy magyar arisztokrata család hanyatlása egy fiatal svájci író szemével? - Nelio Biedermann sikerkönyvéről

...

Ha ezt olvasod, már késő, a remény helyett csak megtorlás maradt – Fehér Renátó regényéről

...

Száz év háború és béke: Terék Anna családregénye visszaadja a szavak súlyát

...

Lehetek-e idegen a saját életemben? – Krusovszky Dénes hősei a bizonytalan valósággal küzdenek

...
A hét könyve
Kritika
Megölnéd a szomszéd nénit egy nagyobb lakásért? - Fehér Gáspár regényéről
100 éves David Attenborough, aki a természetnek adta a főszerepet

100 éves David Attenborough, aki a természetnek adta a főszerepet

A világ egyik legismertebb és legszeretettebb természettudósát köszöntjük.

Krusovszky Dénes: Soha nem tudtunk ennyit másokról, mégis magányosak vagyunk

Krusovszky Dénes: Soha nem tudtunk ennyit másokról, mégis magányosak vagyunk

Hogyan változtatta meg az online tér az emberi kapcsolatainkat? Interjú Krusovszky Dénessel.

Szerzőink

Széles-Horváth Anna
Széles-Horváth Anna

A kék zónák titka: mit csinálnak másképp azok, akik 100 évig élnek?

Kovács Viktor és Kovács Dominik
Kovács Viktor és Kovács Dominik

Kovács Dominik és Kovács Viktor: Szegény ördögök 

Olvass!
...

Száguldó autók, különc versenyzők és egy balkáni kaland – részlet Fehér Béla utolsó regényéből

Te képes vagy tartani az iramot? Olvass bele Fehér Béla Balkán nagyoperett című regényébe!

...

Markovics Botond új sci-fijében az emberiség egy bolygó méretű idegen testben keresi a boldogulás útját

Te meddig merészkednél egy idegen lény testének belsejébe? Olvass bele Markovics Botond új sci-fi regénybe!

...

Shakespeare felesége ma gendersemleges és poliamor lenne? – Olvass bele Patricia Lockwood regényébe!

Patricia Lockwood a fiatal amerikai irodalom egyik legprovokatívabb hangja. Mutatunk egy részletet a regényéből.

Kiemeltek
...

Harag Anita: Én mindig novellákat akartam írni // Alkotótárs podcast II.

Hogyan merít ihletet Harag Anita a körülötte lévő világból, és milyen út vezetett az első kötetétől a másodikig? Podcast.

...

A Manderley-ház asszonya modern gótikus regény és tökéletes Hitchcock-alapanyag [A nő hétszer]

Daphne du Maurier regénye azonnali sikert aratott, azután plágiumbotrányt kavart, majd adaptációk sorát indította útjára, 2019-ben a BBC pedig beválogatta a 100 leginspirálóbb regény listájára. A nő hétszer sorozat májusi olvasmánya A Manderley-ház asszonya.

...

„Aki még a szúnyogra is rámosolyog, mielőtt lecsapja” – Bödőcs David Attenborough-t köszönti

Videóban köszöntötte a ma 100. éves természettudóst. 

SZÓRAKOZÁS
...

Matt Damont még az istenek sem állíthatják meg: itt az Odüsszeia új előzetese!

A Matt Damon alakította főszereplő hazafele igyekszik, miközben Robert Pattinson pályázik a helyére. Odüsszeia-előzetes!

...

Hollywoodi film készül a Tótékból

De vajon jobb lesz mint a klasszikus? 

...

Anne Hathaway és Dakota Johnson a képernyőn: megérkezett az új Colleen Hoover-adaptáció előzetese!

Megérkezett a Verity első előzetese, amely jóval több véres jelenetet ígér, mint a korábbi Colleen Hoover-adaptációk.

...

Társadalmi tabu még, ha valaki szingli? És mennyire botrányos az Onlyfans? Kibeszélő!

...

Biró Zsombor Aurél: Jól színlelem az érzelmi nyitottságot // Alkotótárs podcast I.

...

„Ne várj 60 éves korodig, hogy szépnek lásd magad” – Puskás Ágotával a mentális egészség fontosságáról