A külföldi sajtó arról számolt be, hogy a melegellenes törvény elfogadása után, Nagy Boldizsár gyerekkönyv szerkesztő elhagyja Magyarországot. Az utóbbi időben halálos fenyegetéseket kapott és többször érte zaklatás, az új törvényben pedig megtiltották az LMBTQ tartalmak megjelenítését 18 éven aluliak számára. A Thomson Reuters Foundationnek azt nyilatkozta, hogy fél egy kicsit, ezért döntöttek úgy a partnerével, hogy elköltöznek. Mivel Magyarországon jelenleg elég bizonytalan a helyzet, inkább külföldről folytatná a munkáját.
A cikkben arról is beszámoltak, hogy a múlt héten a Pest Megyei Kormányhivatal 250 ezer forintra büntette a Micsoda család! című mesekönyv egyik forgalmazóját, amiért az üzletben a gyermekkönyvek között árusították a könyvet.
Nagy Boldizsár a hírt Facebook-oldalán kommentálta. Azt írta, a lényeg nem az, hogy elköltöznek Magyarországról, mert azt már tervezik egy ideje, hanem az, hogy a homofób és transzfób törvény nem fogja megfélemlíteni sem őt, sem a többi gyerekkönyves szakembert. A munkát folytatni fogják és a jövőben is lesznek 18 éven aluliaknak szóló LMBTQ+ tartalmú könyvek. Ő pedig továbbra is szerkeszteni, fordítani és írni fog. „Csak egy olyan helyen, ahol nem kell attól tartanom, hogy agyonvernek a kormány által felbátorított nácik.”
Nagy Bolizsárral a Meseország mindenkié megjelenése után interjúztunk. A mesekönyvből Dúró Dóra példátlan módon ledarált egy példányt, erről ITT írtuk meg a véleményünket. A júniusban elfogadott, homofób módosításokkal teleírt pedofiltörvénnyel is több cikkben foglalkoztunk. Péterfy Gergely arról írt a törvény kapcsán hogy a Kitömött barbár című könyvéről ezentúl nem lehet beszélni az iskolákban. A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése a törvény felülvizsgálatát kérte, mivel az a művészi- és szólásszabadság, a könyvkiadás és -terjesztés korlátozásának feltételeit teremti meg. Ebben az összeállításban összeszedtük, melyek azok a könyvek, amelyek például áldozatul eshetnek a törvénynek, erről Nyáry Krisztián is írt. A ország első szivárványcsaládos mesekönyvéről, a Micsoda családról szóló kritikánkat ITT találjátok.