Könyvesblokk: Három könyv, amely egy másik világba repít

Mi történne, ha lenne egy másik, párhuzamos Föld? Miért nehéz Kiválasztottnak lenni? Hogyan lehet elkapni egy hivatásos varázsló-bűnözőt? Itt az e heti Könyvesblokk, amelyben izgalmas könyvújdonságokat mutatunk. 

fk | 2021. július 20. |

Philip K. Dick: Repedés a térben

Philip K. Dick
Repedés a térben
Ford.: Pék Zoltán, Agave, 2021, 200 oldal
Philip K. Dick: Repedés a térben

Mi történne, ha lenne egy másik, párhuzamos Föld? Erre a kérdésre adja meg a választ Philip K. Dick 1966-os regénye, a Repedés a térben. Egy szerelő felfedez egy lyukat egy hibás Surranóban, abban a különös közlekedési eszközben, amely alagútszerűen köt össze távoli helyeket. Ez a lyuk azonban, mint kiderül, egy másik Földre nyílik. Jim Briskin, aki az Egyesült Államok első fekete elnökének címére pályázik, ebben a másik Földben látja a megoldást a krónikus túlnépesedésre. Tito Cravelli magánnyomozó arra kíváncsi, hogy a híres szervsebész, dr. Lurton Sands miért ott rejtette el a szeretőjét. A milliárdos mutáns iker, George Walt pedig egy saját világra pályázik. Csakhogy kiderül: ez a másik Föld nem lakatlan…

Veronica Roth: Kiválasztottak

Veronika Roth
Kiválasztottak
Gabo, 2021, 510 oldal 
Veronica Roth: Kiválasztottak

Veronica Roth regénye a hősök sorsásnak árnyoldalairól szól. A Kiválasztottak öt átlagos kamasz történetét meséli el, akiknek meg kellett küzdenie a legyőzhetetlennek tűnő Sötét Nagyúrral, aki Észak-Amerikában pusztítva teljes városokat tett a földdel egyenlővé, és emberek ezreivel végzett. A csapatnak csak minden erejét beleadva sikerült felülkerekednie rajta. Ezután az élet visszatért a normális kerékvágásba, kivéve a fiatalokat, akik világszerte ismert hírességek lettek. Közülük legnehezebben Sloane viselte a sorsát: a lány olyan titkokat rejteget, amelyek még attól a négy embertől is elidegenítik, akik a világon egyedüliként képesek megérteni őt. A Sötét Nagyúr felett aratott győzelem tizedik évfordulóján valami felfoghatatlan történik: az egyik Kiválasztott meghal. Amikor társai összegyűlnek a temetésére, rájönnek, hogy ellenségük végső célja sokkal nagyobb volt annál, amit ők, a kormányuk vagy akár a prófécia előre jelezhetett volna.

Nnedi Okorafor: Akata boszorkány

Nnedi Okorafor
Akata boszorkány
Ford.: Imre Eszter, Pallas Athéné, 2021, 242 oldal
Nnedi Okorafor: Akata boszorkány

Nnedi Okorafor az afrikai tudományos-fantasztikus és a fantasy műfaj egyik legjelesebb kortárs regényírója. Regényeiért többek között elnyerte a World Fantasy Awardot, a Hugo-díjat és a Nebula-díjat (A halálmegvetőről ITT írtunk). Az Akata boszorkány a világ valaha volt legjobb 100 fantasy-könyvének egyike a Time magazin besorolásában. A regény kedves történetet sző varázslatokról, rejtélyekről és arról, hogyan találhatja meg valaki a helyét a világban. A könyvet a "nigériai Harry Potter"-ként is emlegetik. Főszereplője, a tizenkét éves Sunny, Amerikában született, de Nigériában él. Albínó lévén hiába focizik nagyszerűen, mivel bőrét nem érheti nap, nem tud játszani társaival. Már-már úgy tűnik, nincs számára hely, ahová beilleszkedhetne, amikor kiderül: titkos szuperképességgel rendelkezik. Hamarosan varázslók közé csöppen, és újdonsült barátaival megtanulja, hogyan változtassa meg a valóságot. De vajon megfelelő képességekkel rendelkeznek ahhoz, hogy elkapjanak egy hivatásos varázsló-bűnözőt?


Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Könyvesblokk: Karika, Cserháti, Dean

Nyári Könyvesblokkunkba a frissen megjelent krimik közül válogattunk: van közöttük misztikus thriller, egy magyar krimifolytatás és egy nemzetközi bestseller is.

...

Könyvesblokk: Atwood, Vagner, Fowler

A Könyvesblokkban ezúttal is izgalmas könyvújdonságokat mutatunk. Ezúttal Margaret Atwood 2015-ös disztópiája, Jana Vagner posztapokaliptikus járványregénye és egy Alva Smith Vanderbilt Belmontról szóló életrajzi regény került be a válogatásba.  

...

Könyvesblokk: Három nyári olvasmány a bonyolult emberi viszonyokról

Az e heti Könyvesblokkban három olyan könyvet ajánljunk, amelyben problémás párkapcsolati és családi viszonyokról, félrecsúszott élethelyzetekről olvashatunk. 

A hét könyve
Nagy
Önmagunkba zárva élni nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk
Önmagunkba zárva élni nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk

Önmagunkba zárva élni nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk

A mai világban már nem arról beszélünk, hogy hogyan tudunk egymással kapcsolódni, hanem hogy egyáltalán tudunk-e. Szaniszló Judit A másik ember című kötete a hét könyve.

Polc

Hány generációra hat egy trauma? - A Long Island-i kompromisszum

...

A pokol nem egy fekete vizű tó alján, hanem az emberi lélek legmélyén rejtőzik

...

Hogyan írjon a költő arról, amire gondolni sem merünk? – Bak Róbert ALS-beteg versei a halálról

...

Életközépi válság thriller elemekkel: hogyan is lehetne „normális” az, aki elől elhallgatták a múltat? 

...
SZÓRAKOZÁS
...

Özvegye valósította meg Dargay Attila álmát – a Csongor és Tünde rajzfilm alkotóival beszélgettünk

Megérkezett a mozikba a Csongor és Tünde mesefilm: Dargay Attila özvegyével, Geszti Péterrel, Eke Angélával és Pálfi Zsolt rendezővel beszélgettünk. 

...

Hamupipőke mostohatestvérének lenni maga a horror

Hogy alakul a mese, ha van plasztikai sebészed?

...

10 dolog, amit csak az igazi könyvmolyok értenek

Számodra melyik ismerős?

Olvass!
...

Amikor Hitler ellopta a rózsaszín nyuszimat: olvass bele a valaha írt egyik legfontosabb gyerekkönyvbe!

 Judith Kerr német származású brit szerző a saját és családja történetét írta meg gyerekkönyvében.

...

Az első szerelem még a gyilkosságnál is erősebb – Olvass bele Clare Leslie Hall romantikus regényébe!

Kártyavárként dől össze Beth világa, amikor a semmiből újra megjelenik az első szerelme. 

...

Ilyenek a mindennapok, ha valaki autizmussal él: olvass bele Andris Kalnozols naplóregényébe!

Autizmussal élni nem betegséget és nem is fogyatékosságot jelent, hanem egy egyedi agyműködésről van szó. Olvass bele!