Irodalmi támogatásra lehet pályázni Ferencváros Önkormányzatánál

Szépirodalmi művek létrehozását támogatja Ferencváros Önkormányzata. A József Attila irodalmi támogatásra november 18-ig lehet pályázni.

fk | 2021. november 05. |

Ferencváros Önkormányzata József Attila irodalmi támogatás címmel pályázatot írt ki olyan Budapesten, vagy Ferencváros valamely testvérvárosában élő írók számára - kortól függetlenül -, akik már szépirodalmi publikációs listával rendelkeznek (legfeljebb három szépirodalmi könyve, kritikakötete, szociográfiája, vagy irodalomtörténeti munkája került kereskedelmi forgalomba).

Első alkalommal, a decembertől-májusig tartó időszakban, három írót fognak támogatni, majd a következő félévtől már öt főt. Az írók pályázatait egy öttagú szakmai zsűri bírálja el 2021. 12.15-ig.

A pályázat beérkezésének határideje (postai- és személyes benyújtás esetén is): 2021. 11. 18.

A támogatás összege: a támogatás hat hónapra, 2021. december és 2022. május közötti időszakra kerül megállapításra. A támogatás mértéke havonta nettó 100.000 Ft.

Pályázni kizárólag az ez évi pályázati formanyomtatvány és a hozzá mellékelt nyilatkozatok teljes körű kitöltésével lehet, mely dokumentum letölthető a www.ferencvaros.hu honlapról.  A támogatásra szakmai önéletrajz, publikációs lista, munkaterv és korábbi elkészült szövegekből összeállított szövegmutatvány beküldésével kell pályázni, amely maximum egy szerzői ív terjedelmű A/4-es szöveg (12-es betűméret, másfeles sorköz) lehet.

További részletek a pályázatról ITT.

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Irodalmi ösztöndíjpályázatot indít Erzsébetváros

Magyarországon első ízben indult útjára egy önkormányzat által alapított irodalmi ösztöndíjpályázat, amelynek nyerteseit egy független, szakmai zsűri választja ki.

...

Pályázati csomaggal pörgetné fel a magyar irodalom exportját a Petőfi Kulturális Ügynökség

A két felhívást tartalmazó konstrukcióra külföldi székhelyű kiadók jelentkezhetnek, írja az MTI.

...

A kiútkeresésről szólnak a buszmegállós novellapályázat nyertes történetei

Negyedjére is kihirdették a JCDecaux novellapályázatának nyerteseit, akiknek alkotásai a legforgalmasabb busz- és villamosmegállók plakátfelületein lesznek olvashatók országszerte.

A hét könyve
Kritika
Lehet uralni a sakklépéseket, az emlékeket és a halált is?
Hogyan foglalta el egy könyves falu a világot? A Hay Festivalon jártunk, megmutatjuk! 

Hogyan foglalta el egy könyves falu a világot? A Hay Festivalon jártunk, megmutatjuk! 

Egy 1600 fős kisvárosba százezrek érkeznek a könyvek miatt, bár az aprócska települést még megközelíteni is nehéz. 

Polc

Az utolsó nagy felfedezés az óceánok mélyére visz – 5 érdekesség David Attenborough Óceán című könyvéből

...

Apakeresés, szerelem, kultúrsokk és egyéb zűrök a Balkánon 

...

Van helye szeretetnek és megbocsátásnak az erőszak tájain? Kiss Tibor Noé új könyvéből kiderül!

...

Ezt a családot még a történelem se teheti tönkre, ameddig van, aki emlékezik

...
Mit olvass a Squid Game után? 5 nagyon hasonló hangulatú regényt ajánlunk

Mit olvass a Squid Game után? 5 nagyon hasonló hangulatú regényt ajánlunk

Kipörgetted a sorozatot és valami hasonlóra vágysz? Nézd meg ezeket a könyveket! 

Szerzőink

Valuska László
Valuska László

Lehet uralni a sakklépéseket, az emlékeket és a halált is?

Könyves Magazin
Könyves Magazin

Hogyan foglalta el egy könyves falu a világot? A Hay Festivalon jártunk, megmutatjuk! 

Olvass!
...

A paprika okozta a mohácsi vereséget? Olvass bele Soltész Béla novelláskötetébe!

Mutatunk egy részletet Soltész Béla novelláskötetéből, amelyből kiderül, miért életveszélyes a paprika.

...

A hatalom eddig férfi hangon szólt, ennek most vége - Olvass bele Mary Beard feminista kiáltványába!

A történelem során a nők ritkán kerültek hatalmi pozícióba, és ennek az ókorban kell keresnünk a gyökereit. 

...

Marabu, a karikaturista fantasy regényt írt: olvass bele!

Marabu ezúttal a varázslatot is belekeverte a politikába!