Cormac McCarthy híresen távol tartja magát a nyilvánosságtól, ezért is lett volna meglepő, ha az író épp a Twitteren – mégpedig az elütéses CormacMcCrthy név alatt – osztotta volna meg véleményét a kombucha teáról vagy a SoundCloud nevű platformról. McCarthy ügynöke most egyenesen azt állítja. hogy a szerző sosem regisztrált a közösségi oldalra, és „nyilvánvalóan nem ő az”, aki különböző témákban posztol.
A Twitter kedden elismerte a hibát, és szóvivője útján közölte, hogy a kis kék pipával tévedésből igazolták valósnak, amit azóta visszavontak. Hogy mégis ki működteti akkor a fiókot, egyelőre rejtély, a Guardian ugyanis azt írja, hogy megkeresésükre „CormacMcCrthy” egy Simpson családos giffel válaszolt.
Aki kicsit is ismeri McCarthy prózáját, az tudja, hogy az íróra könyveiben is inkább a szűkszavúság, a visszafogottság, a rengeteg kihagyás jellemző. Művei itthon 2018 júniusától jelennek meg életműsorozat keretében a Jelenkor Kiadónál. Legutóbb a legelső regényéről, A gyümölcskertészről írtunk, akkor a hét könyve is volt nálunk. Borítópornó-sorozatunkban az életműsorozat borítóiról beszélgettünk Váradi Zsolt grafikussal, ebben a cikkben pedig Dragomán György fejti ki, miért tartja McCarthyt „apokaliptikus amerikai Móricz Zsigmondnak”.