A sógun - fotó: FX/Disney+ - konyvesmagazin.hu

A sógunt 25 kategóriában jelölték Emmy-díjra

De a televíziós díjakért más népszerű adaptációk is versenyben vannak a nagy sikerű A sógun mellett.

ki | 2024. július 18. |

Szerdán jelentették be az idei Emmy-díjak jelöltjeit, melyek közül egyértelműen az FX sikersorozata, A sógun emelkedett ki: 25 kategóriában esélyes.

A James Clavell regényéből készült sorozatot jelölték többek közt a legjobb drámai sorozat, a legjobb férfi (Hiroyuki Sanada) és női főszereplő (Anna Sawai), illetve a legjobb mellékszereplő (Takehiro Hira és Tadanobu Asano) kategóriájában is. Végül azért nem a limitált szériák kategóriáiba került, mert az FX bejelentette, folytatják.

Más adaptációk is versenyben

Több más, regény alapján készült széria is esélyes a televíziós díjra. A Patricia Highsmith thrilleréből készült Ripley 13 jelölést kapott. A brit krimiregényből adaptált Slow Horses (Utolsó befutók) és Cixin Liu lenyűgöző sci-fijének feldolgozása,

A háromtest-probléma szintén versenyben van a legjobb drámai sorozat Emmyjéért.

A vígjáték-sorozatok között jelölték a Juliet McDaniel romantikus könyvéből készült Palm Royale-t, és a főszerepet játszó Kristen Wiigért, illetve a gazdag nagynénit – többnyire fekve – alakító Carol Burnettért is lehet szurkolni. Ő egyébként a valaha jelölt legidősebb színész az Emmyn, 91 évével.

A színészek közt jelölték a The Sympathizerben játszó Robert Downey Jr.-t, és a Slow Horses fő-, illetve mellékszereplői, Gary Oldman és Jack Lowden is esélyesek.

-Feud: Capote és a hattyúk - konyvesmagazin.hu

A Feud: Capote és a hattyúk két főszereplője (fent), Naomi Watts és Tom Hollander a limitált sorozatok legjobb színész és színésznője kategóriájában jelölt. Wattsnak mi már most megítéljük a díjat, mert tényleg leesett az állunk az alakításától.

Hollander viszont a Ripley főszereplőjével, Adam Scott-tal került egy csoportba, az kicsit nehezebb döntés lesz. A Feudból egyébként két mellékszereplőt is jelöltek, az azóta elhunyt Treat Williamst, valamint Diane Lane-t.

Bizonyos sorozatok, köztük a Sárkányok háza 2. évada és a Bridgerton 3. évada csak a jövő évi jelöltek közé kerülhet majd be, mivel 2024 májusa után volt csak a premierjük.

(AP)

Fotók: FX, Disney+

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A sógun ajtót nyitott egy olyan Japánra, amiről a Nyugatnak nem sok fogalma volt

A regényből az FX gyártott új sorozatot, ami február 27-től látható a Disney+-on. Az első epizódra készülve a streaming szolgáltató Dr. Hidasi Judit japanológus segítségével gyűjtött össze 7+1 érdekességet a felkelő nap országáról.

...

Capote belebukott, hogy elárulta a manhattani elit szent szörnyetegeit

Árulás, kiteregetett szennyesek és bonyolult szerelmi sokszögek. Egy gellert kapott golyó, egy francia étterem és egy főmű, ami nem készült el soha. Az író és a befolyásos hattyúnők története rémálom luxuskivitelben. Utánajártunk a sztorinak.

...

Utolsó kémekből nemigen lesznek elsők, de röhejes, ha megpróbálják

Egy morózus, sokat látott kém Gary Oldman alakításában, csetlő-botló fiatal ügynökök, arcátlan hatalmi harcok és világbajnok fekete humor. A Slow Horses (Utolsó befutók) című krimisorozat irtózatosan szórakoztató és izgalmas.

SZÓRAKOZÁS
...

Ez a 8 dolog maradt ki a Harry Potter filmekből, amit a sorozatban szeretnénk látni

A filmfeldolgozás megoldásai néha összefüggéstelenné tették a történetet, máskor csak a szereplőket változtatták át teljesen.

...

Hogyan tovább Ferenc pápa halála után? Nézd meg vagy olvasd el a Konklávét!

A Konklávé című regény vagy a Ralph Fiennes főszereplésével készült filmadaptáció segít jobban megérteni, mi történik a kulisszák mögött.

...

Özvegye valósította meg Dargay Attila álmát – a Csongor és Tünde rajzfilm alkotóival beszélgettünk

Megérkezett a mozikba a Csongor és Tünde mesefilm: Dargay Attila özvegyével, Geszti Péterrel, Eke Angélával és Pálfi Zsolt rendezővel beszélgettünk. 

Hírek
...

Vezess egy skót könyvesboltot a nyaralásod alatt!

...

Vért könnyezik Wednesday a sorozat új előzetesében

...

Kisvonatok szállítják a könyveket a New York-i Közkönyvtár olvasóinak

...

Taylor Swift és Diana hercegnő inspirálta Emily Henry új könyvét

...

200-szor hallgatta végig A nagy Gatsbyt, már aludni sem tud nélküle

...

Nicholas Sparks és M. Night Shyamalan közös regényen dolgozik

Listák&könyvek
...

5 kihagyhatatlan könyv Mario Vargas Llosa életművéből

...

7 könyv a rövidlistán: ők kaphatják az első Esterházy Irodalmi Díjat

...

Hogyan lett a magyar történelemből Trónok Harca?