Jacques Offenbach: Hoffmann meséi
Bemutató: December 4-én
Hol? az Erkel Színházban
A német romantika nagy írójának, E. T. A. Hoffmann-nak meséit a csapongó képzeletnek és a valós társadalmi helyzeteknek látványos elegyítése teszi emlékezetessé. Offenbach utolsó, befejezetlenül maradt művében ellene megy fergetegesen szatirikus operettjeinek, amelyekben ki-kiütközik korának gúnyos-szellemes társadalomkritikája. Az abszolút női ideál keresése közben négy gonosz figura kíséri végig és taszítja a boldogtalanságba Hoffmannt, aki szerelmi mámorában állandóan a halállal kénytelen szembesülni. A reális világ és a hátborzongató képzelet alkotta meséivel a szerző egy olyan univerzumba vezeti el hallgatóit, ahol az álom és a valóság közötti határ könnyen elmosódik. Rendező: Székely Kriszta. Karmester: Kesselyák Gergely .
Stahl könyvtára / Volt egy ház / Vendég: Ruff Orsolya és Csapody Kinga
Mikor? December 2-án 19 órakor
Hol? Facebookon
A teljes élet receptje a finom ételek és egy jó könyv! – vallja Stahl Judit, aki a Líra Könyvvel közösen indított online műsorában hónapról hónapra ajánl olvasnivalót. Ezúttal Ruff Orsolya Volt egy ház című ifjúsági regényéről beszélget a szerzővel és Csapody Kinga főszerkesztővel.
Borozgatós beszélgetések - Tóth Krisztina
Mikor? December 7-én 17 órakor
Hol? A tatabányai József Attila Megyei Könyvtárban
A József Attila Megyei Könyvtár a Borozgatós beszélgetések irodalmi beszélgetéssorozat következő estjén Tóth Krisztinát látja vendégül, aki a Bálnadal című kötetéről fog beszélni.
A krimi és nők elleni erőszak rejtélye
Mikor? December 4-én 19 órakor
Hol? Facebookon
Miért örökzöld figura a nőket trancsírozó sorozatgyilkos? Tényleg sok elkövetőt bántalmaztak gyerekkorában? Mit mutat a statisztika és mit sugall a krimiirodalom a nők elleni erőszak természetéről? Félünk-e krimiolvasás közben, és ha igen, jogosan? Hogyan hatnak a véres történetek az áldozatokra? E téma kapcsán szükség van-e a társadalmi tudatosságra a krimiírásban? Hogyan jelenik meg a nők elleni erőszak a magyar krimiirodalomban? Másképp ír erről egy női krimiíró, mint egy férfi? Ilyen és hasonló kérdésekre keresi a választ Cserháti Éva krimiíró, Winkler Zsuzsanna szakértő és segélyvonalas munkatárs, valamint Lóránd Zsófia eszme-, irodalom- és nőtörténész. A beszélgetés mindhárom résztvevője a NANE Egyesület aktivistája, akik éveket dolgoztak a bántalmazott nőknek fenntartott segélyvonalon.
Pál Utcai Fiúk rajongói kézikönyv – minden, amit tudnod kell!
Mikor? December 8-án 17 órakor
Hol? Facebookon
Ki volt a híres ál-Nemecsek? Miért szerepel olyan kevés nő a történetben? Hányan vannak a Pál utcaiak, és hányan a vörösingesek? Hogyan járhatott egy osztályba a tizennégy éves Boka és a tizenegy éves Nemecsek? Mit ehettek, mit játszhattak a korabeli gyerekek? Milyen filmek készültek a könyv alapján? Mészöly Ágnes kézikönyvéből megismerhetjük a regény elő- és utótörténetét, az események történelmi és társadalmi háttérét, valamint legfontosabb helyszíneit: a grundot, a Füvészkertet, és persze a korabeli Józsefvárost. A beszélgetés résztvevői: Mészöly Ágnes és Wunderlich József, a moderátor pedig Csepelyi Adrienn.
West Side Story
Bemutató: December 9.
Az Oscar-díjas Steven Spielberg rendezésében és a Pulitzer- illetve Tony-díjas Tony Kushner írásából készült West Side Story a könyörtelen rivalizálás és ifjonti szerelem klasszikussá vált történetét meséli el, New York Cityben, 1957-ben.