Kiderült, mikor érkezik A Szolgálólány meséjének ötödik évada

fk | 2022. június 15. |

Már egy ideje lehetett tudni, hogy készülőben van A Szolgálólány meséjének ötödik évada, a Hulu ugyanis már jó régen berendelte az új epizódokat. Bár a koronavírus-járvány erősen hátráltatta a forgatási munkálatokat, a friss hírek szerint mégis jól halad a széria: az új epizódok szeptember 14-én debütálnak a Hulun.

-

A Lydia nénit játszó Ann Dowd korábban azt nyilatkozta, miután elolvasta az első epizódok forgatókönyvét, hogy nagyon izgalmasnak ígérkezik az évad, és olyan dolgok fognak történni, amikre a maga részéről nem is számított. Közben pedig sajnos arról is lehetett hallani, hogy az Emilyt alakító Alexis Bledel viszont kiszállt a sorozatból.

Az új évadban June-nak szembe kell majd néznie tettének következményeivel, miután részt vett Fred Waterford meggyilkolásában. Emellett újra kell definiálnia a saját identitását, és hogy mik a céljai. Közben a frissen megözvegyült Serena megpróbálja növelni a befolyását Torontóban. Az ötödik évadban nagyobb szerepe lesz Lydia néninek, aki Gileád megreformálásán munkálkodik. June, Luke és Moira pedig messziről folytatják a harcukat, hogy megtalálják és megmentsék Hannah-t, June lányát.

Egyelőre azt nem tudni, hogy az ötödik egyben a záróévad is lesz-e, habár Jordan Helman a Hulutól korábban fontosnak nevezte, hogy majd kreatív módon tudják lezárni a történetet. A folytatásba azt is bele kellett kalkulálniuk, hogy Margaret Atwood közben kiadta A Szolgálólány meséjének folytatását, a Testamentumokat (ITT írtunk róla), amely tizenöt évvel azután játszódik, hogy Fredé mögött becsapódott a furgon ajtaja az első rész végén, a Hulu ráadásul az MGM-mel közösen dolgozik a Testamentumok adaptációján is. Éppen ezért nagy kérdés, hogy miként hangolják össze a Testamentumokat A Szolgálólány meséjének végével, de azt is számításba kell venni, hogy később spin-off sorozatok is készülhetnek - írtuk korábban.

Margaret Atwood regényét és az adaptációt szerkesztőségi podcastben beszéltük ki, amit itt újrahallgathattok:

Miért húz be minket még mindig A Szolgálólány meséje? [podcast]
Miért húz be minket még mindig A Szolgálólány meséje? [podcast]

A Szolgálólány meséjének legújabb, negyedik évadáról és a történet sikerének titkáról beszélgettünk a Könyves Magazin legfrissebb podcastjében. Mennyire maradt hiteles a sorozat az atwoodi világhoz? Mik a főbb különbségek az Atwood-féle folytatás és a sorozat cselekménye között? Mi lesz a szerepe June-nak a Gileád és a szabad világ közt kibontakozó háborúban? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk, de szóba kerültek June nagy morális dilemmái is, illetve, hogy van-e egyáltalán esély arra, hogy egy szolgálólány erkölcsi győztesként kerüljön ki Gileádból.

Tovább olvasok

A Szolgálólány meséje körül egyébként most is izgalmas viták zajlanak. Volt olyan állam Amerikában, ahol a tankerületek betiltották a könyvet. A kiadó pedig készített belőle egy tűzálló változatot, a mostanában egyre gyakoribb könyvégetések elleni tiltakozásul.

Elárverezték az elégethetetlen Atwood-könyvet, a szólásszabadágot támogatják belőle
Elárverezték az elégethetetlen Atwood-könyvet, a szólásszabadágot támogatják belőle
Tovább olvasok

Forrás: Collider

Hírlevél feliratkozás
Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Elégethetetlen kiadás készült A Szolgálólány meséjéből

Limitált példányszámban tűzálló kiadást készített a Penguin Random House A Szolgálólány meséjéből. Az elégethetetlen példányokat a cenzúra és a könyvégetések elleni küzdelem szimbólumának szánják és aukcióra fogják bocsájtani.

...
Hírek

Egy amerikai iskolakerületben betiltottak 24 könyvet, köztük A Szolgálólány meséjét

Margaret Atwood és Toni Morrison könyvei is feketelistára kerültek egy idahói iskolakerületben. 

...
Szórakozás

Februártól foroghat A Szolgálólány meséje új évada

A Lydia nénit játszó Ann Dowd szerint nagyon izgalmasnak ígérkezik az ötödik évad, és olyan dolgok fognak történni, amikre a maga részéről nem is számított.

A hét könyve
Kritika
A háború bennünk lakik, és túl fog élni mindannyiunkat
...
Nagy

Milbacher Róbert jobb sorsot ír nagymamájának az új regénye lapjain

Milbacher Róbert negyedik prózakötetének, a Keserű víznek az emlékezés a mestermotívuma, és a Magvető Caféban megtudhattuk, kit neveztek cseláknak a nagybajomiak, de az is kiderült, hogyan tárult fel a szerző számára a felmenői mindennapjainak Atlantisza.

Még több olvasnivaló
...
Nagy

Tóth Krisztina: A mesterséges intelligencia soha nem helyettesítheti az emberi alkotást

Bemutatták Tóth Krisztina új, Ahonnan látni az eget című kötetét. A novellák az elmúlt öt év lenyomatai, olyan aktualitásokra reflektálnak, mint hogy milyen helyzetben vannak a melegek, hogyan írnak majd az írók a jövőben, vagy elveheti-e a művészek munkáját a mesterséges intelligencia. 

...
Nagy

Kafkánál a valóság az igazi rémálom, az élet pedig maga a reménytelenség

Franz Kafka az idegenség írója, aki a létezésben nem talál semmiféle otthonosságot – az ember létét a világban kiúttalan, elidegenedett, szorongással és félelemmel teli állapotként jeleníti meg, elsősorban a groteszk és az irónia segítségével, egy szürreális, mégis ismerős világ megteremtésével. Újraolvasó rovatunk májusi könyve Kafka talán leghíresebb műve, A per

...
Nagy

Az izlandi Dan Brownt keresték, ezért megírta első krimijét Lilja Sigurðardóttir

Lilja Sigurðardóttir az izlandi krimi fontos szerzője, Csapda című regényét most fordították magyarra. Az éppen Budapesten tartózkodó szerzőt a regény kapcsán kérdeztük többek között a skandináv krimiről, írói rutinjáról, az izlandi társadalomról, kokaincsempészetről és homoszexualitásról. 

...
Panodyssey

Borda Réka: Hová lettek a tárgyak az irodalomból? [Tárgydilemmák]

"A szépirodalom persze az ember, nem a környezet nagy kérdéseit taglalja – mindazonáltal környezetünk nemcsak hogy nem elhanyagolható, hanem sok esetben minket meghatározó dolgok összessége, amelyek funkcióval való megtöltése képes színesíteni, mélységgel megtölteni az irodalmi alkotásokat. Elvégre tárgyaink és tereink mi magunk vagyunk: nincs civilizáció, ha mi, emberek nem alakítjuk környezetünket." Borda Réka Tárgydilemmák című esszésorozatának következő részében azt vizsgálja, hogyan és miért hiányzik a materialitás irodalmunkból.

...
Nagy

A Dreherek sikertörténetét csak az államosítás tudta megakasztani

A Dreher bejáratott márkanév Magyarországon, a mögötte meghúzódó család- és cégtörténet pedig legalább annyira színes, szerteágazó és fordulatokkal teli, mint az elmúlt durván kétszáz év magyar történelme. Iglódi Csaba első regénye, a Dreher-szimfónia négy tételben meséli el az egymást követő generációk felemelkedését.

...
Nagy

Gurubi Ágnes: Kőr Dáma

Gurubi Ágnes a Szív utca című regényével 2021-ben a top3-ban végzett a legjobb első prózakötetesnek járó Margó-díjért folyó versenyben. Volt értelme megőrülni című tárcasorozatának ez a harmadik része.

A Felhőkakukkvárban ősi szövegek élnek tovább az emberi civilizációt mentő generációs űrhajón

...

Nincs idő arra várni, hogy a tölgyfa megnőjön, mert az nem most hoz profitot

...

A jövő embere ma már megszerkeszthető - csak az a kérdés, meddig mehet el

...

Az embert tartjuk nagy művésznek, aztán egyszer csak egy gép kapja a festészeti díjat?

...