A múzeumban azoknak a látogatóknak is élményt akarnak nyújtani, akik nem sokat tudnak Dylan munkásságáról, de a fanatikus rajongókat is szeretnék meglepni. Az épületben egy stúdiót is felállítottak, ahol a látogatók producert játszhatnak, és "keverhetik" Dylan dalait, a kurátori túrán pedig bejárhatják Dylan karrierjének állomásait. Az archívumban több mint százezer anyag található, amelyek közül sokhoz csak kutatók férhetnek hozzá előzetes bejelentkezés alapján.
Dylan már két évtizede nem jelentkezett új könyvvel, A The Philosophy of Modern Song (A modern dal filozófiája) című kötet ősszel érkezik.
A megnyitóra Jerry Schatzberg fotós munkáiból rendeznek kiállítást, akinek 1965-ös Dylan-képe az épület háromemeletes homlokzatán látható.
Mivel Dylan még folytatja alkotói pályáját, a múzeum igazgatója bízik benne, hogy a gyűjtemény is tovább bővül majd. Dylan 2016-ban adta el archívumát a tulsai székhelyű George Kaiser családi alapítványnak, amely az új Dylan-központtól csak pár lépésnyire lévő Woody Guthrie Center múzeumot is működteti.
Bob Dylan eladta teljes zenei katalógusának eredeti hangfelvételeit a Sony Musicnak - írta kedden a BBC hírportálja.
Dylan az új múzeum kialakításába semmilyen módon nem szólt bele, de azt az öt méter magas fémszobrot, amelyet ő tervezett és készített, kiállítják az intézmény bejáratánál.
A Bob Dylan Központ május 10-én nyílik meg a látogatók előtt.
A dalszerző-költő 80 születésnapja alkalmából portréval tisztelegtünk a munkássága előtt:
80 éves Bob Dylan, az ezerarcú krónikás, aki a bolondját járatta a Nobel-bizottsággal, miután visszavonhatatlanul alakította az amerikai, és azon keresztül a globális kultúrát.