Bob Dylan 1962-ben kötötte első szerződését a zeneiparban, 58 évvel, több mint 600 dallal és egy Nobel-díjjal később pedig jelentős életművet tudhat maga mögött, amelyre – egészen pontosan a dalszerzői katalógusra – vevő is akadt, mégpedig a Universal Music Publishing Group személyében.
A katalógusban az összes klasszikus és kedvelt Dylan-dal megtalálható, ám hogy mindez mennyiért cserélt gazdát, az üzleti titok, de a New York Times szerint az összeg meghaladhatja a 300 millió dollárt. Mindez azt is jelenti, hogy Dylannek többé nem lesz vétójoga, és nem tud beleszólni abba, hogyan dolgozzák fel a dalait, a rajongók egy része pont ezért most attól tart, hogy szemérmetlenül ki fogják aknázni majd az életművét. Dylan nem kommentálta az ügyet.
Bob Dylan 2016-ban nyerte el az irodalmi Nobelt, az indoklás szerint azért, mert "új költői kifejezésmódokkal gazdagította az amerikai dalkincset". Az biztos, hogy nagyjából senkit sem hagyott hidegen, hogy az énekes-dalszerző kapta az elismerést, és ő is elég unortodox módon viselkedett - a díjat például több hónapos késéssel, szűk és zárt körben vette át, és a határidő előtt nem sokkal juttatta el Nobel-beszédét a svéd akadémiának, amelyet egy újságíró akkori állítása szerint ráadásul plagizált.