Bob Dylan dalszerzésről szóló új könyve novemberben jelenik meg

fk | 2022. március 10. |

A dalszerzésről szóló könyve jelenik meg novemberben a Nobel-díjas költő és folkrockzenész Bob Dylannek.

A The Philosophy of Modern Song (A modern dal filozófiája) című könyvet a Simon and Schuster kiadó gondozza. Dylan már közel két évtizede nem jelentkezett új könyvvel, legutóbb 2004-ben a Krónikák - Első kötet című írása jelent meg.

Bob Dylan eladta eredeti hangfelvételeit a Sony Musicnak

Bob Dylan eladta teljes zenei katalógusának eredeti hangfelvételeit a Sony Musicnak - írta kedden a BBC hírportálja.

Tovább olvasok

A dalszerzésről szóló könyvet 2010-ben kezdte írni. A kötet több mint 60 esszét tartalmaz, amelyekben olyan művészekről, mint Hank Williams és Nina Simone, valamint a dalszerzés mesterségéről elmélkedik - számolt be róla kedden a kiadója.

Jonathan Karp, a Simon and Schuster vezetője közleményében kiemelte, hogy A modern dal filozófiája című könyvet csak Bob Dylan írhatta meg, és a mű a dalok, valamint a dalokat életre keltő zenészek mély megbecsülését és megértését közvetíti.

Bob Dylan nyolc év után először új dallal jelentkezett

A Nobel-díjas szerző a Kennedy-gyilkosságot énekelte meg.

Tovább olvasok

A rajongók régóta várják a Krónikák második kötetét is, de annak megjelenéséről egyelőre nincs konkrétum.

Dylan az 1960-as évek elején robbant be New York folkzenei színterére, és azóta több mint 125 millió lemezt adott el világszerte. A 80 éves zenész továbbra is turnézik, jelenlegi koncertkörútja 2024-ig tart. 2020-ban adta ki 39. stúdióalbumát Rough and Rowdy Ways címmel. 2016-ban neki ítélték oda a Nobel-díjat, mert az indoklás szerint "a nagy amerikai dalhagyományon belül új költői kifejezésmódokat teremtett".

(MTI)

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Bob Dylan eladta eredeti hangfelvételeit a Sony Musicnak

Bob Dylan eladta teljes zenei katalógusának eredeti hangfelvételeit a Sony Musicnak - írta kedden a BBC hírportálja.

...

Bob Dylant beperelte egy nő szexuális zaklatásért

Egy meg nem nevezett nő beperelte a Nobel-díjas Bob Dylant azt állítva, hogy amikor 12 éves volt, az énekes-dalszerző 1965-ben bedrogozta, leitatta és sorozatosan szexuálisan bántalmazta. A 80 éves művész szóvivője útján tagadta a vádat.

...

Bob Dylan plagizálta a Nobel-beszédét?

KÖNYVHÉT
...

Vérszerződést kötünk, hogy komfortzónán kívüli könyveket olvasunk! / Flair #6

A Vigadó tér 18-as standjánál az olvasó podcasterek vakmerő kihívásra vállalkoznak: álkapcsolatok, escortnapló és feminista fantasy. Hallgassátok!

...

Flair Podcast #5: A póniklubtól Esterházyig – így váltunk olvasóvá

Hogyan váltunk olvasóvá? Flair Podcast az Ünnepi Könyvhéten a szerkesztőséggel.

...

Flair Podcast #3: Mindenkinek van egy saját Bermuda-háromszöge – Beszélgetés Mechiat Zina költővel

Mechiat Zina költővel beszélgetünk második, Bermudák találkozása tilos című kötetéről.

...

Flair #2: BookTok, politikai viharok és az Alice Munro-titok – Beszélgetés Milovecz Laurával

Könyvhét, Vigadó tér 18-as stand: podcast a flair székekből, hallgassátok! 

...

Tarr Zoltán a Könyvhéten: Felfüggesztjük az árkötöttségi törvény alkalmazását

A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter bejelentését az Ünnepi Könyvhéten lelkes taps fogadta.

...

Flair Podcast #1: Paneloktól a londoni elitig – David Szalay és a Test

Spontán, kötetlen kibeszélő David Szalay Booker-díjas regényéről a Vigadó térről.

...

Rebecca: modern nő vagy önző manipulátor?

...

Így ír történelmi regényt a Z generáció – Kibeszéltük a Lázár című bestsellert!

...

„A sorsszerűségről beszél” – Biró Zsombor Aurél kedvenc regényéről mesél az Alkotótárs podcastben

A hét könyve
Kritika
David Szalay szűkszavú hőse egy életen át sodródik – de mégis végig szurkolsz neki
David Szalay: Az erőszak, a vágy és a trauma nem elbeszélhető

David Szalay: Az erőszak, a vágy és a trauma nem elbeszélhető

Interjú a magyar származású Booker-díjas szerzővel, aki idén megnyitó beszédet mond az Ünnepi Könyvhéten.

Olvass!
...

Van még irodalom az apa halála után? – Olvass bele Mohácsi Balázs első regényébe!

Ahol már nem segítenek a versek, ott naplót, esszét, lexikont, novellát kell írni – egy nagy avantgárd regényben. Olvass bele!

...

Harminc gyógyító novella, ami kapaszkodót adhat a nehéz időkben

Segíthet-e egy új név megszabadulni a tulajdonosának a békáktól?

...

„A gyász láthatatlan, de mindenhol ott van” – olvass bele Tara Menon regényébe!

Mi a teendő, ha szembesülünk vele, hogy a gyász elől nem lehet elmenekülni?