Ezt senki nem mondta! podcast Ott Annával, 1. évad - konyvesmagazin.hu

Ezt senki nem mondta: Hallgasd meg a podcast első évadának összes epizódját!

Az Ezt senki nem mondta! című podcastban ismert emberek mesélnek szülővé válásuk örömeiről és nehézségeiről, valamint a gyerekvállalás és az alkotás, önmegvalósítás kapcsolatáról. A nyolcadik epizóddal véget ért az első évad, most egy helyen megtalálod az összes adást.

Könyves Magazin | 2024. május 12. |
Teljes podcastunk, az Ezt senki nem mondta! első évada: Tompa Andreától Péterfy-Novák Éváig kilenc alkotó, dolgozó szülő mesélte el Ott Annának anyaságának, apaságának történetét. A második évadra még egy picit várni kell, addig is extra epizódokkal jelentkezik a sorozat (például a Tavaszi Margón), kövessétek a Könyves Magazin és Ott Anna közösségimédia-csatornáit a friss részekért. 

1. rész: Tompa Andrea

Tompa Andrea író, kritikus sallangok nélkül mesélt anyává válásáról, sikertelen próbálkozásokról, örökbefogadásról, az anyai szeretet kialakulásáról, titkokról és arról, hogy milyen egy nyaraláson fél négykor felkelni regényt írni. 

2. rész: Tóth Krisztina

Tóth Krisztina író, költő a beszélgetésben elmondta, nehéz volt fia születése után visszatalálni az alkotáshoz. Találkozott a társadalom elvárásaival, de a test változásai is megviselték. Kislánya esetében pedig az örökbefogadással kapcsolatos problémákra reflektált.

3. rész: Nádasdy Ádám

Nádasdy Ádám költő, műfordító, nyelvész elmesélte, milyen volt fiatalon apává válni, és hogyan lehet egy gyerekzsivajtól hangos házban alkotni. De szóba kerültek a szülőként, majd elvált apaként érzett bűntudat különböző vetületei is. 

4. rész: Oltai Kata

Oltai Kata művészettörténész, kurátor beszélt az anyaság társadalmi megítéléséről és a láthatóság kérdéséről. Szóba kerültek a lelki és testi átalakulások, ahogyan a szülőséggel együtt járó tehetetlenség-érzés és a gyerektől külön töltött idő kérdése is.

5. rész: Dr. Benkovics Júlia

Dr. Benkovics Júlia szülész-nőgyógyász szakmai és személyes oldalról is rálát az anyaságra. A várandóssága olyan volt számára, mint egy tanulmányút, és ekkor jött rá arra, milyen fontos edukálni a nőket arról,  hogyan működik a testük.

6. rész: Szabó T. Anna és Dragomán György

A költő-író házaspár, Szabó T. Anna és Dragomán György életében nagyjából egy időben történt meg a szülővé és az íróvá válás. Beszéltek kompromisszumokról és arról is, hogy milyen volt családdá válni.

7. rész: Halász Rita

Halász Rita író számára sem volt egyszerű összeegyeztetni az anyaságot az alkotással. Mindkét szerephez kell rugalmasság, egy kisgyermek anyukájaként pedig mantrákkal motiválja magát arra, hogy készülő kötetével foglalkozzon.

8. rész: Péterfy-Novák Éva

Péterfy-Novák Éva a műsorban drámai témákról beszélt: szülészeti erőszakról, fájdalomről és a gyermek elvesztése fölötti gyászról. Elmondta azonban azt is, hogy az írás lett számára az egyik legjobb gyógymód.

Ha megosztanád gondolataid, kérdéseid, tapasztalataid, történeted a podcastsorozatban felmerülő témákkal kapcsolatban, írj nekünk az eztsenkinemmondta@konyvesmagazin.hu e-mail címre! 

Családi ügyekben is legyünk biztosak a dolgunkban! A sorozat főtámogatója az Alfa Biztosító.

Támogatott tartalom.

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Podcast

Ezt senki nem mondta – Péterfy-Novák Éva: Az írás gyógyít

Az Ezt senki nem mondta! című podcaston írók mesélnek szülővé válásuk örömeiről és nehézségeiről, valamint a gyerekvállalás és az alkotás kapcsolatáról. A nyolcadik epizód vendége Péterfy-Novák Éva volt.

...
Podcast

Ezt senki nem mondta – Halász Rita: Már nem tudom úgy élni az életemet, hogy az írás ne legyen benne

Az Ezt senki sem mondta! podcast epizódjaiban alkotó szülők osztják meg tapasztalataikat a szülővé válás örömeiről és kihívásairól, valamint a gyermekvállalás és az alkotás kapcsolatáról. A hetedik epizódban Halász Ritát hallhattuk.

...
Podcast

Ezt senki nem mondta – Szabó T. Anna és Dragomán György: Azt terveztük, hogy szabad gyerekeket fogunk nevelni

Az Ez senki nem mondta! a gyerekvállalás és az alkotás kapcsolatáról szól. A podcast legújabb epizódjában Ott Anna Szabó T. Annával és Dragomán Györggyel beszélgetett.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

Az író a Guardiannek írt véleménycikkben hívta fel a figyelmet az AI szélsebes fejlődésének következményeire.

...
Zöld

Sokkal jobban hatnak a konteók, ha a közösség hiedelmeihez illeszkednek – Olvass bele az Emberarcú tudományba!

A különböző tudományterületek képviselőinek tanulmányaiból szerkesztett kötetben az alternatív világértelmezések, áltudományos elméletek és tudománytagadó tanok sorát járják körül. Olvass bele!

...
Zöld

3 ok, amiért a home office pszichésen megterhelő + 3 könyv segítségül

Ugyan a home office nagyobb szabadságot és autonómiát biztosíthat, olyan hátulütői vannak, amikre elsőre nem feltétlenül gondolnánk. 

...

Karrierista nők: divathóbort vagy gazdasági kényszer? [Budapesti nők]

...

Szabályok szövevényes hálózatában telt az úrinő élete [Budapesti nők]

...

Bojti Andrea: Transzgenerációsan gyógyulunk [Podcast]

Kiemeltek
...
Kritika

Sherlock Holmes, a holokauszt és egy papagáj is befért Michael Chabon nyári krimijébe

A karcsú krimi a humor és melankolikus nosztalgia elegye a legagyafúrtabb elméket is próbára tévő kódokról és a múló időről. A végső megoldás a hét könyve.

...
Nagy

Hogyan képzelték el a sárkányokat a különböző mítoszok?

Istenség vagy démon, a víz őrzője vagy lángoló szörnyeteg – a sárkány visszatérő motívum szerte a világon, feladatköre és temperamentuma azonban kultúráról kultúrára változik.

...
Nagy

Alessandro Baricco Budapesten: Az élet egyik célja, hogy elengedjük a félelmeinket

Először járt Budapesten az ünnepelt olasz író, Alessandro Baricco. A beszélgetésen sok minden szóba került a zenétől a mesterséges intelligencián és Nemecsek Ernőn át odáig, hogy régebben jobb volt-e gyereknek lenni, mint ma.

A hét könyve
Kritika
Sherlock Holmes, a holokauszt és egy papagáj is befért Michael Chabon nyári krimijébe
...
Kritika

A kapcsolatok láthatatlan tetoválásokként hagynak örök nyomot Ia Genberg regényében

A másik ember belénk ívódott nyomairól szól a svéd Ia Genberg Részletek című regénye, melynek elbeszélője az életében fontos emberek közül négyet emel ki, és mutatja be velük való múlhatatlan kapcsolatát.