Az 1994-ben forgatott Forrest Gump hat Oscar-díjat nyert, egyet a legjobb főszereplőként Tom Hanks kapott meg, de Groom nem szerette az adaptációt, pedig óriási siker lett, 700 millió dolláros bevételt hozott. A Forrest Gump című regény 1986-ban jelent meg, főhőse szeretettel, de gyermeki nézőpontból látja a világot, és így robog át az amerikai történelem fontosabb pontjain. A karakter erejét az adta, hogy bár nem okos, mégis az egyszerű világértelmezéséből következnek az erős és érzelmes állításai. A Wikipedia szerint a regényből 30.000 példány fogyott el az adaptáció bemutatója előtt.
"Első szabály: ne dühítsd fel az adaptálni kívánt könyv szerzőjét, mielőtt meg nem írta a folytatást. Soha ne hagyd, hogy valaki filmet készítsen életed történetéből, akár jól értelmezi, akár nem!" - fakadt ki a Forrest Gump szerzője Winston Groom, miután Hollywood így elbánt a művével. Az író nehezményezte, hogy a készítők több fontos fordulatot is mellőztek a sztoriból, és a regény nyelvezetén valamint szexuális utalásain is finomítottak. Groom nem kapta meg 3 százalékos nyereségét sem arra hivatkozva, hogy az előállítási, a reklám és a produkciós költségek levonása után a film már nem termelt profitot, ezért beperelte a stábot. Hogy a szerző felháborodása még jogosabb legyen, nevét a hat Oscar-díj köszönőbeszédének egyikében sem említették.
Pulitzer-díjat kapott az amerikai hadifogolyról szóló történetével, ami Conversation with the Enemy címen jelent meg. Utolsó regénye az El Paso volt (itt írunk a könyvről, itt bele lehet olvasni): a helyszín néhány Európában, majd az Egyesült Államokban felvillantott pillanatkép után a viharos, önállósodó Mexikó, melynek a határhoz közel eső területeit fillérekért vásárolták fel az amerikai vasútmágnások, újságcézárok.
A Forrest Gump szerzőjének új könyve tocsog a vérben - Könyves magazin
Csaknem harminc évvel a Forrest Gump megjelenése után a hetvenhárom éves Winstom Groom új regénnyel rukkolt elő, ami azért is okozott meglepetést, mert az író már két évtizede nem adott ki fiktív történetet. Történelmi tárgyú könyvei után - az amerikai polgárháborúval, és az első világháborúval is foglalkozott - ezúttal a múlt egy kevésbé ismert, ám annál borzalmasabb szeletéről, a mexikói forradalomról írt.