A beszélgetést a New York Palota előtt vették fel, amelyről Nyáry Krisztián elmondta, hogy az Athenaeum egy különösen izgalmas periódusának fontos helyszíne volt: 1917-től egészen az államosításig itt volt az Athenaum Kiadó, és itt volt rengeteg lapnak – például az Est-lapoknak – a szerkesztősége.
Vámos Miklós elmesélte, hogy amikor először belépett a kávéházba, akkor még Hungáriának hívták, nem New Yorknak. Volt külön írószendvics, amit meglehetősen olcsón adtak. „Üldögéltem bent, jöttek más fiatal írók is, még nem jelent meg könyvük, de ők azért már fiatal írók voltak, beszélgettünk, és így teltek éveink.”
A videóban később betekintést nyerünk a New York kávéházba és kapunk egy áttekintést is az Athenaum Kiadó történetéről. Vámos Miklós arról beszélt, hogy neki főként Jókai jut eszébe a kiadóról, mert nekik az ő könyvsorozata volt meg otthon. Az író azt is elmondta, hogy a New Yorkban külön ültek le annak idején a kiskeresetűek meg a nagykeresetűek, és hogy ott volt több kiadó, például a Szépirodalmi Kiadó szerkesztősége: „Ennél a kiadónál voltak az idősebb, megbízható bölények, ha szabad így mondanom; a Magvető pedig a fiatalabb, avantgárdabb, kicsit rendszerellenesebb szerzőknek lett a gyűjtőhelye.”