Új, kutyás borítót kapott Sally Rooney regénye, az Intermezzo az angol nyelvű piacon

Sally Rooney negyedik regényének középpontjában két fivér kapcsolata áll. Az új borítón helyet kapott Alekszej, a whippet is. 

bzs | 2025. május 08. |

Sally Rooney negyedik regénye szinte a megjelenés pillanatában bestseller lett. Mi is nagyon szerettük. Már a megjelenés előtt is foglalkoztunk vele itt és itt. Utána pedig mutattunk belőle részletet, írtunk róla kritikát a hét könyve rovatunkban és kigyűjtöttük a kedvenc idézeteinket is. 

Sally Rooney
Intermezzo
21. Század Kiadó, 2024, 414 oldal, Fordító: Dudik Éva Annamária

Most megjelent a regény puhakötéses kiadása és ennek örömére új borítót is kapott – amin már szerepel a kutya is.

Az Intermezzo két testvér, Peter és Ivan Koubek kapcsolatáról szól, akik egymás tökéletes ellentétei. Peter, aki elmúlt harminc, menő ügyvéd Dublinban. A férfi magabiztos és sikeres, de apjuk halála után csak altatóval tud aludni, párkapcsolati zűrökbe gabalyodik és két nő között ingázik: Sylvia, a régi szerelme, és Naomi, az egyetemista lány, aki meglehetősen lazán veszi az életet. A fiatalabb testvér, Ivan 22 éves profi sakkozó, csendes, visszahúzódó. Apjuk halála után találkozik a nála idősebb Margarettel, akivel váratlanul komoly kapcsolatba keveredik. A testvérek élete gyökeresen megváltozik: új vágyak, dilemmák és lehetőségek között kell kitalálniuk, hogyan tovább.

-

„ Az Intermezzónak kifejezetten jót tesz, hogy bár a szereplők korban továbbra is többnyire az ezredfordulós generációhoz tartoznak, problémáik túlmutatnak a milleniálok kohorsz élményein:

a gyász, a testvéri rivalizálás, a megvetéstől való félelem mind olyan dolgok, amivel életkortól függetlenül azonosulni lehet.

És számomra ez a regény egyik legnagyobb erőssége: a karakterek fájdalmasan közel kerülnek az olvasó lelkéhez, és eléri, hogy empátiával viszonyuljunk hozzájuk akkor is, amikor a leginkább vitatható, erkölcsileg megkérdőjelezendő döntéseket hozzák" – írtuk kritikánkban. 

(faber.co.uk)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Sally Rooney: Non-fictiont írni olyan, mint a fejfájás

A snooker és az irodalom nem is különbözik annyira egymástól, mint gondolnánk? Sally Rooney vezette le. 

...

Sally Rooney új regénye megindító történet a gyászról, nem csak milleniáloknak

Sally Rooney Intermezzója kiváló érzékkel mutatja be az emberi kapcsolatok bonyolult dinamikáját, ezúttal két fiútestvér történetén keresztül. Ez a hét könyve. 

...

„Lehet, ő a normális, és ők a furák” – 5 erős idézet Sally Rooney Intermezzójából

Sally Rooney új regénye, az Intermezzo a hét könyve a Könyvesen. Íme öt, számunkra fontos idézet a könyvből.

TAVASZI MARGÓ
...

Pion István: Onnantól már nem félek, hogy meg tudom nevezni, mi történt

Első regényében egy gyerekkori abúzustörténetet dolgoz fel. 

...

Vajna Ádám: Milyen furcsa ellentmondás, hogy a játék a fontos, amikor dolgozom

Hol is található pontosan Fancsika? És miért annyira érdekes egy középkori hóhér története? Vajna Ádám első regényének bemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon.

...

Terék Anna: A háborúban nincs jó és rossz oldal

Fel lehet-e dolgozni a traumákat? Mit okoz a családban a hallgatás?

...

Anyaság, istenek és önbizalom – Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna a Margón

Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna páros kötetbemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon, ahol a születésé, újrafelfedezésé és az isteneké volt a főszerep.

...

Szántó Áron első regényében a bakonyi boszorkányok és a punk találkozik

Szántó Áron első regényében egy bakonyi zsákfalu hétköznapjai rémálommá válnak, még a buszvezető sem emberi lény.

...

Fehér Renátó: Vissza kell szereznünk a szeretet és a szolidaritás jogát

Hol a kiút a „szégyen és megvetés” szigetéről? A Tavaszi Margón mutatták be Fehér Renátó első regényét.

Listák&könyvek
...

A Grincs, az értelmezhetetlen és a letisztult – 5 emlékezetes Üvöltő szelek-borító

...

A tudomány vagy a szerelem fontosabb? Öt regényt ajánlunk Jodi Picoult első kötete mellé

...

5 könyv, ami segít a testi-lelki egyensúly megtalálásához

Kiemeltek
...

BookTok-sikerszerzők Budapesten: 8 program, amit ne hagyj ki a bookvibeZ fesztiválon!

Mutatjuk, milyen szerzőkkel találkozhatsz a Z generációnak szóló bookvibeZ fesztiválon.

...

Réz Anna: A kütyühasználat óta az életünk jó alaposan megváltozott

Hogyan kerül bele a gyerek a kütyük bűvkörébe? Erről ír Réz Anna az Ezt senki nem mondta! bookazine-ban.

...

Vida Kamilla: Nem tudok megbarátkozni a gondolattal, hogy lemondjunk a hazánkról

Választásról, anyaságról és reményről beszélgettünk Vida Kamillával a Memento Parkban. 

Olvass!
...

Németh Gábor újragondolta 30 évvel ezelőtti regényét, most bele is olvashatsz!

Milyen egy bálna belsejében ácsorogni? És vajon miért horgász az irodalmár, és halevő az olvasó? Olvass bele Németh Gábor legújabb kötetébe!

...

Folytatódik Matt Dinniman őrült litRPG-sorozata: olvass bele!

Részletet mutatunk A végítélet forgatókönyvéből.

...

Kínvallatásért 50 dénár, akasztásért egy forint – Olvass bele Vajna Ádám új pikareszk regényébe!

Új hóhér érkezik a 15. századi Fancsikára, és ezzel beindulnak az események. 

SZÓRAKOZÁS
...

Megható előzetest kapott az ember-polip fura barátságáról szóló Netflix-adaptáció

Milyenek az emberi történetek egy óriáspolip szemszögéből?

...

Grandiózus előzetes érkezett Az éhezők viadala: Az aratás hajnalához

Megérkezett Az új Éhezők-viadala-film első hosszú előzetese.

...

Ralph Fiennes ezt a színésznőt látná Voldemort szerepében az új Harry Potter-sorozatban

A lehetséges visszatérést illetően Ralph Fiennes úgy nyilatkozott, „az a hajó már elment”.