A projekt keretein belül a középiskolai és egyetemi oktatást kiegészítő hosszú távú programot valósíthatnak meg, pályázatot írhatnak ki fiatal alkotók számára, nemzetközi fesztiválokon vehetnek részt, a finanszírozás pedig hozzájárul a Társaság nemzetközi jelenlétének megerősítéséhez. (A projekt folytatása és továbbfejlesztése annak az együttműködésnek, ami még a Szépírók Társasága előző elnöksége és Gács Anna vezetése alatt indult el.) A projekt belga (UC Limburg University College), spanyol (Uxio Novoneyra Foundation) és szerb (Krokodil Association) társszervezetekkel, az Associació PEN Catala vezetése alatt, BE(P)ART – Grow with the Arts címen valósul meg.
1)A több európai országban párhuzamosan zajló programsorozat fő célja, hogy népszerűsítse a kortárs európai irodalmat a fiatal közönség körében, korszerű megoldásokkal ismertesse meg a művészeti, irodalmi oktatásban dolgozókat, és egy nemzetközi oktatási és ösztöndíjhálózatot hozzon létre fiatal alkotók számára. 2) Szintén fontos része a projektnek, és a partnerek közös célja, hogy ösztöndíj lehetőséget biztosítsanak olyan alkotók számára, akik elszegényedett régiókból származnak, illetve politikai vagy szociális okokból kényszerültek elhagyni lakóhelyüket. 3) A projekt 30 hónapon keresztül számos európai országban, helyi kulturális intézmények, középiskolák, egyetemek, illetve helyi és regionális szinten működő irodalmi szervezetek bevonásával valósul meg, összesen 199,000 Euróból, vagyis több mint 65 millió forintból, aminek egy részét a partnerek saját forrásból, illetve hazai önerő-pályázatokból biztosítják.
„Komoly eredmény és jelentős lépés ez a Szépírók Társasága számára, amely megerősít bennünket abban a meggyőződésünkben és tapasztalatunkban, hogy ma már elengedhetetlen a hangsúlyos jelenlét a nemzetközi kulturális színtéren egy irodalmi szervezet számára. Az irodalom igenis tud egyszerre lokális, nemzeti és európai, sőt globális is lenni, hiszen az alapvető természete olyan, hogy az egyedi nyelvébe való kisebb-nagyobb bezártsága ellenére sem szereti a határokat. A politikai és szakmai értelemben is független kultúra hívei pedig nagyon hasonlóan gondolkodnak egész Európában, de szerte a világon is, céljaink tehát, sok tekintetben, közösek. Ez a felismerés a projekt meghatározó része, és az eddigi legkomolyabb eredménye annak az évek óta tartó törekvésünknek, hogy fejlesszük a Szépírók Társasága nemzetközi kapcsolatait és együttműködéseit. Ezért újítottuk meg hosszú kihagyás után tagságunkat Európa legnagyobb irodalmi szervezetében, a European Writers’ Councilben, ezért vállalunk folyamatosan magyar partnerséget a Visegrádi Alap által finanszírozott projektekben, és igyekszünk következetesen jelen lenni a környező országok fontosabb könyves eseményein.” (Czinki Ferenc, alelnök, a nemzetközi kapcsolatok felelőse)
„A kultúra és az irodalom (literatúra) latin, a költészet (poézis) ógörög eredetű fogalmak, s miként a latin évszázadokig volt Európa közös, nemzetek fölötti nyelve, úgy az ezen szavak által jelölt megismerő tevékenység és tapasztalat-hagyományozás is a közös mélyből meríti magasra törő energiáit. Ez a változó intenzitású szellemi energiaáramlás nélkülözhetetlen az elviselhető, netán teljes és szép emberi élethez. A magyar nyelvben és történelmi-társadalmi térben képződő irodalom ennek a közös univerzumnak nélkülözhetetlen része.”(Szkárosi Endre, elnök)