Filmek igen, sorozat még nem készült Stephen King első regényéből, a dühös menstruáló kamaszlány, Carrie félelmetes történetéből. Mindeddig.
Elismert horrorrendező készít sorozatot
Az Amazon MGM stúdióval Mike Flanagan elismert horrorrendező készít sorozatot, ő lesz a forgatókönyvíró és a producer is.
Flanagan olyan sorozatokat jegyet, mint A Hill-ház szelleme, Mise éjfélkor és Az Usher-ház bukása, és Stephen King művei alapján is készített már filmeket, ezek között van az Álom doktor, a Bilincsben és az idén megjelent Chuck élete.
Vallási fanatikus anya, bántalmazó iskolatársak
A Carrie kereken 50 éve jelent meg, úgy, hogy King 1974-ben elvileg kidobta a kukába a regény első pár oldalát. A felesége azonban kiszedte onnan, biztatta, hogy folytassa, és így megismerhette a világ. Több száz millió példányban kelt el, számos adaptáció készült róla.
Hogy miért releváns a félelmetes történet ma is, arról podcastunkban beszéltünk, kritikát pedig itt írtunk a bestseller könyvről.
Sokszor emlegetik fordított Hamupipőke-történetként, és tényleg minden elemében az: a fiatal lány bálba megy.
Carrie egy 16 éves kamaszlány, akinek az iskolai tornaterem zuhanyzójában jön meg a menstruációja. A környezetétől nem együttérzést kap, hanem kinevetik és tamponokkal dobálják.
Apja meghalt, anyja vallási fanatikus, mindent ebből vezet le, szűklátókörű. A lány azonban megelégeli az elnyomást, amit az iskolai és családi közegétől kap, és brutális bosszút áll mindenkin. Ez több száz halottal és egy kisváros elpuszításával jár.
Carrie ráadásul szuperképességekkel rendelkezik, telekinetikus erejét szabadjára engedi. Bármit mozgatni tud az elméjével.
A Carrie-ből két évvel a regény megjelenése után forgatták az első filmet, az 1976-os alkotást a legjobb horrorfilmek egyikeként emlegetik. 1999-ben Düh: Carrie 2 címmel elkészült a folytatása, majd 2002-ben és 2013-ban újabb adaptációk készültek.
(Variety)
Nyitókép: Részlet az 1976-os Carrie-filmből, képernyőfotó - YouTube