Tízrészes sorozat készül Stephen King bestseller regényéből. A Tündérmese varázslatos regény, amely megható tisztelgés H.P. Lovecraft, Ray Bradbury, C. S. Lewis és a fantasztikum számos más szerzője előtt. Kiválóan ötvözi Óz Smaragdvárosát a Grimm fivérek meséivel és az üveghegyen túl is rettegve hallgatott gótikus rémtörténetekkel.
Erre a történetre nem elég egy film
Stephen King bestsellerére már korábban is szemet vetettek a stúdiók. Eleinte a Universal nyerte meg a jogokat, de végül nem valósult meg a projekt, mert arra jutottak, hogy a több mint 600 oldalon át kibontakozó varázslatos világot lehetetlen egy kétórás filmbe belesűríteni.
Így jött a képbe az A24 stúdió: Paul Greengrass forgatókönyvíró tízrészes sorozatot készít a regényből. Várhatóan ő lesz majd a rendező is. King mellett J. H. Wyman (A rejtély, Emberi tényezők) és Peter Rice vesz részt producerként a munkában, írja a Deadline.
Titokzatos világ
Charlie Reade egy átlagos középiskolás srác, remekül baseballozik, a focicsapat egyik legjobb játékosa, és szorgalmas tanuló. De nagy terhet cipel a vállán. Édesanyja hétéves korában életét vesztette egy autóbalesetben, az apját pedig a gyász és a bánat az ivásba száműzte. A fiúnak túl hamar kellett megtanulnia, hogyan vigyázzon magára – és a lassan felépülő apjára.
Évekkel később Charlie egy nap találkozik a környékükön élő, egykoron szebb napokat megélt Radar nevű kutyával és magának való, idős gazdájával, Howard Bowditchcsal, mikor megmenti a nagy házában remeteként élő öregembert. A gondoskodó Charlie végül ápolóként marad Mr. Bowditch mellett.
Amikor Bowditch váratlanul meghal, Radart és a vagyonát is a fiúra hagyja, valamint egy rejtélyes magnókazettát,
amelyen elmeséli különös, senki által nem ismert történetét. És hogy milyen titokzatos világot rejt a zárt fészer a hátsó udvaron. Charlie-nak végül alá kell szállnia a különös országba, hogy megmentse beteg kutyája életét, és megküzdjön e másik világot elátkozó gonosszal.
Hollywood imádja a könyveit
Stephen King könyveit évtizedek óta előszeretettel dolgozza fel Hollywood. De mindegyik kitűnő adaptációra jut legalább két félresikerült. Egy interjúban Stephen King elárulta, szerinte mi ennek az oka: úgy érzi, a filmeseknek csak a művei alaphelyzete érdekes, amire ráépíthetik a maguk elképzeléseit. Pedig szerinte a filmkészítők jobban járnak, ha szorosan követik a történeteim ívét.
A Stephen King-adaptációk között megtalálhatók olyan sikerfilmek is, mint A remény rabjai, a Ragyogás vagy a Tortúra, de ha valaki például kihagyta a Zac Afron-féle Tűzgyújtót vagy Idris Elba és Matthew McConaughey főszereplésével készült A Setét Toronyt, annak talán nem kell bánkódnia.
A legújabb adaptáció az idén októberben a Maxra kerülő Borzalmak városa, amelyet az azonos című horrorból forgattak.
(Deadline)
Fotó: Shane Leonard / stephenking.com