Új kiadót talált a zaklatási botrány miatt ejtett Philip Roth-életrajz

Új kiadót talált a zaklatási botrány miatt ejtett Philip Roth-életrajz

A Blake Bailey-féle Philip Roth: The Biography annál a Skyhorse-nál fog kijönni, amelyik Woody Allen önéletrajzát is megjelentette az Egyesült Államokban.

sa | 2021. május 18. |

Ahogy az várható volt, mégis talált kiadót az Egyesült Államokban a botrány miatt visszavont Philip Roth életrajzi könyv. Mi is megírtuk, hogy a kötet szerzőjét, Blake Baileyt több nő is szexuális visszaéléssel és zaklatással vádolta meg, többek között volt tanítványai, akiket még a New Orleans-i Lusher középiskolában (ami a magyar rendszer szerint az általános iskola felső tagozatának felel meg) tanított az 1990-es években. Bailey tagadta a vádakat.

Az életrajz eredeti kiadója, a WW Norton a hírekre reagálva előbb átmenetileg leállította a kiadási munkálatokat, majd úgy döntött, hogy mégsem adja ki a könyvet - mindezt úgy, hogy a tavasz egyik leginkább várt megjelenéséről volt szó, és már ki is nyomtattak belőle 50 ezer példányt. A Norton akkor azt is közölte, hogy ha akar, Bailey nyugodtan kereshet más kiadót a könyvének.

Hírlevél feliratkozás

Így is lett, az életrajz kiadását az a független kiadó, a Skyhorse Publishing vállalta, amelyik Woody Allen memoárját is befogadta, miután a Hachette az alkalmazottai tiltakozása miatt elállt a kiadástól. (Allen önéletrajza magyarul Apropó nélkül címmel jelent meg, ITT olvashatsz bele, ITT pedig a kritikánkat is megtalálod róla) A Skyhorse most június 15-re tervezi a Philip Roth-életrajz megjelenését puhakötéses kiadásban, ezen a héten viszont már kijönnek vele e-könyvként és hangoskönyvként is. A Skyhorse nem kommentálta a fejleményeket, ám a Guardian idéz egy 2020-as interjút, amiben Tony Lyons, a kiadó vezetője arról beszél, hogy “a kemény könyveket egyre kevesebb és kevesebb kiadó meri vállalni.”





Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A szexuális zaklatási vádak miatt mégsem adja ki az amerikai kiadó a rég várt Philip Roth-életrajzot

Az életrajz írójának szánt előleget pedig szexuális erőszak ellen küzdő szervezeteknek adományozzák.

...

Jövőre két Philip Roth-életrajz jön Amerikában

Egy izgalmas életrajzi háború kezd kibontakozni az amerikai könyvpiacon, ahol jövőre pár nap eltéréssel jelenik meg két különböző Philip Roth-biográfia. A finom üzengetés már megkezdődött.

...

Nőgyűlölettel és szexizmussal vádolják Philip Roth-ot életrajzírói

Korábban már beszámoltunk róla, hogy az amerikai könyvpiacon hamarosan két Philip Roth életrajz is megjelenik. A feszültségeket csak fokozza, hogy a 2018-ban elhunyt író életéről zavarba ejtő dolgok is kderültek.

A hét könyve
Kritika
Lehetek-e idegen a saját életemben? – Krusovszky Dénes hősei a bizonytalan valósággal küzdenek
„Tét nélküli játéknak indult” – Moskát Anita a rangos brit díjjal jutalmazott novellájáról

„Tét nélküli játéknak indult” – Moskát Anita a rangos brit díjjal jutalmazott novellájáról

A szerző szerint sok olyan magyar regény és sok olyan szerző van, aki megállná a helyét angolszász piacon is.

Kiemeltek
...

Német sztárnőgyógyász: A menopauza nem a női erő elvesztését jelenti

A menopauza alapvetően olyan, mint egy kártyapakli, és nem mindegy, hogy milyen lapokat osztottak nekünk.

...

„Ne várj 60 éves korodig, hogy szépnek lásd magad” – Puskás Ágotával a mentális egészség fontosságáról

Mit tehetünk a mentális egészség érdekében a húszas éveink alatt? Puskás Ágota író volt a TBR podcast vendége.

...

Lehetek-e idegen a saját életemben? – Krusovszky Dénes hősei a bizonytalan valósággal küzdenek

Megbízhatunk-e még valaha a minket körülvevő valóságban? Krusovszky Dénes új kötete a hét könyve.

10 kevésbé ismert történet a 100 éve született Janikovszky Éváról

10 kevésbé ismert történet a 100 éve született Janikovszky Éváról

Összegyűjtöttünk 10 érdekes tényt az írónőről és munkáiról.

Szerzőink

Bakó Sára
Bakó Sára

„Ne várj 60 éves korodig, hogy szépnek lásd magad” – Puskás Ágotával a mentális egészség fontosságáról

Chilembu Krisztina
Chilembu Krisztina

„Tét nélküli játéknak indult” – Moskát Anita a rangos brit díjjal jutalmazott novellájáról

Hírek
...

Visszahívták a Magyar Péter-képregényt a könyvesboltokból

...

Janikovszky Éva 100: bolgár nyelven jelenik meg az író kötete

...

Tóth Krisztina új novelláskötete tükröt tart a jelenünknek

...

Létezik még igaz szerelem és emberi jóság? – élő TBR podcastfelvétel Török Ábellel

...

Márai Sándor regényéből Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével készül film

...

A francia elnök levélben köszöntötte Krasznahorkai Lászlót

...

Pion István: Az áldozati szerepnek véget kellett vetni, én mondom meg, ki vagyok

...

Vida Kamilla: Írja felül a történelem ezeket a verseket!

...

Valóban az Üvöltő szelek minden idők legnagyobb szerelmi története? Kibeszélő!