A junta szóvivője egyelőre nem válaszolt a költő halálával kapcsolatos kérdésekre. Khet Thi 45 éves volt. Tőle származott többek közt ez a sor is: „Fejbe lőnek, mert nem tudják, hogy a forradalom a szívedben van.”
Khet Thi felesége azt mondta, szombaton mindkettejüket fegyveres katonák és rendőrök hurcolták el kihallgatásra az ellenállás egyik központjának számító Shwebo városából. „Azt mondták, hogy a kihallgató központban van. De nem jött vissza, csak a holtteste” – nyilatkozta felesége, Chaw Su a BBC-nek, hozzátéve, reggel hívták, hogy találkozhat vele a Monywa kórházban, de amikor megérkezett, a férje már a hullaházban volt, belső szerveit eltávolították. A kórház azt mondta, szívproblémái voltak, de szerinte ez nem igaz.
Khet Thi nem az egyetlen költő, aki meghalt a három hónapja tartó tüntetéssorozatban, a kulturális élet más szereplői is életüket veszették. A 39 éves K Za Win költőt is egy tüntetésen lőtték le márciusban.
Khet Thi korábban mérnökként dolgozott, a munkáját 2012-ben hagyta ott, hogy a költészetre tudjon koncentrálni, emellett tortákat sütött és árult. Két héttel ezelőtt ezeket a sorokat írta: „Nem akarok hős lenni, nem akarok mártír lenni, nem akarok nyápic lenni, nem akarok bolond lenni. Nem akarom támogatni az igazságtalanságot. Ha már csak egy percig élek, azt akarom, hogy a lelkiismeretem tiszta legyen abban a percben.”
Forrás: Reuters