A közös tanulás lényege, hogy a problémák helyett (klímaváltozás, társadalmi egyenlőtlenségek stb.) a megoldásra kezdjünk el fókuszálni, és kezdjük el közösen kitalálni, hogy a jövőben egy ideális társadalom hogyan épülne fel. Atwood a felvezető videóban azt mondja, nem fantáziálni szeretnének, hanem egy olyan gyakorlatban megvalósítható utópiát kitalálni, amely választ ad a társadalmat érintő legfőbb kérdésekre.
„Írtam már néhány disztópiát olyan társadalmakról, amelyekben nem szeretnénk élni, reméljük, nem válnak valóra. De mi lenne, ha helyette felépítenénk egy olyan társadalmat, amelyben szívesen élnénk?” – teszi fel a kérdést a videóban. Milyen lenne a politikai berendezkedés, az egészségügy, mit ennénk, hol élnénk, mit viselnénk, milyen lenne a nők helyzete vagy az oktatás? - többek közt ezekre szeretnék megtalálni a választ az élő videós kurzusokon.

A kanadai Margaret Atwoodot a legtöbben A szolgálólány meséje című disztópikus történet szerzőjeként ismerik, pedig irodalmi munkássága ennél sokkal szerteágazóbb és figyelemreméltóbb. Az HBO GO-n debütált dokumentumfilm, A szavak ereje most bepillantást enged a szolgálólány főkötője alá: megismerhetjük a könyvek mögött az embert, és kicsit bekukucskálhatunk az ő szemén át a világba, ahol élünk.
Tovább olvasokA programban részt vesznek meghívott vendégek, híres művészek, tervezők, tudósok és mérnökök is. A kurzus február 22-én indul és nyolc héten át fog tartani. Részletek ITT.