Magyarország futballválogatottja - fotó: MLSZ - konyvesmagazin.hu

Foci Eb: Lackfi János versbe öntötte a magyar csapat első győzelmét

A focirajongó költőt is magával ragadta a gólöröm.

ki | 2024. június 24. |

Vasárnap este a foci Eb-n a magyar válogatott 1:0-ra legyőzte Skócia csapatát. A 2024-es Európa bajnokság során ez volt az első meccs, amit Magyarország megnyert, ráadásul egy olyan súlyos ütközés után, melyben az egyik játékos, Varga Barnabás komolyabban megsérült. Ennek fényében aztán óriási volt a gólöröm. Lackfi János költő ötsoros verssel emlékezett meg a drámai meccsről:

Foci a Könyvesen is

Facebook oldalunkon tippjátékot indítottunk, ahol európai könyveket versenyeztetünk meg egymással, aszerint, hogy melyik két ország játszik éppen. A szabályokat itt találod.

Emellett volt listánk fociedzők friss könyveiről (Marco Rossiéba bele is olvashatsz) és írtunk David Beckham botrányosként beharangozott  életrajzáról. De találsz részletet Nick Hornby Fociláz című könyvéből, melyben Arsenal-rajongásáról írt, és az elismert futballszakértő, Christoph Biermann új, Futballhackerek című kötetébe is beleolvashatsz. Nemrég pedig foglalkoztunk Budapest futballkönyvével is.

Fotó: ifj. Thaly Zoltán / MLSZ Facebook oldala

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Kik és hogyan forgatják fel a modern focit? Olvass bele a Futballhackerekbe!

Christoph Biermann futballszakértő könyve bemutatja, hogyan alakul át a modern foci a szemünk láttára. Most elolvashatsz belőle egy részletet.

...

Nick Hornby a futball miatt maradt vissza a fejlődésben – Olvass bele a Focilázba!

Az angol író, Nick Hornby gyerekkora óta az Arsenal szurkolója, és a döntő pillanat még azt is felülírja, ha mellette elájul valaki a focimeccsen. Most elolvashatsz egy részletet a könyvből.

...

Mit gondol az író az olvasók országában? Aki válaszol: Lackfi János

Érdekel minket, hogy a hazai szerzők hogyan látják irodalom és közélet kapcsolatát, de nem aktuál- és pártpolitikai törésvonalak mentén, hanem eggyel általánosabb nézőpontból, ezért összeállítottunk és elküldtünk nekik egy kérdéssort. 

Hírek
...

Meghalt Ferenc pápa, aki Dosztojevszkijt és A Gyűrűk Urát is szerette

...

Képes egy növény kommunikálni? – Zoë Schlanger új könyvéből kiderül

...

A háború pokla nyomot hagyott Tolkienben

...

J. K. Rowling ünnepli, hogy a hazájában a transz nők jogilag többé nem nők

...

Pszichológiai könyvet olvasnál? 5 tipp, hogy jól válassz!

...

Felemelő videón, ahogy 300 ember élőláncot alkot, hogy egy könyvesboltnak segítsen

Olvass!
...

Ilyenek a mindennapok, ha valaki autizmussal él: olvass bele Andris Kalnozols naplóregényébe!

Autizmussal élni nem betegséget és nem is fogyatékosságot jelent, hanem egy egyedi agyműködésről van szó. Olvass bele!

...

Mit tesz a rák a barátsággal? Olvass bele Helen Garner regényébe!

Meddig és hogyan érdemes küzdeni a rák ellen? Mutatunk egy részletet Helen Garner regényéből.

...

A biciklizés szabadság – Olvass bele Marc Augé antropológus könyvébe!

Gondolkoztál már azon, hogy a bicikli nemcsak egy tárgy, hanem egy eszköz a szabadsághoz? 

Listák&könyvek
...

7 könyv a rövidlistán: ők kaphatják az első Esterházy Irodalmi Díjat

...

Megvan a 2025-ös Nemzetközi Booker-díj rövidlistája

...

Hogyan lett a magyar történelemből Trónok Harca?