Márquez eddig publikálatlan kisregénye már magyarul is olvasható

Márquez eddig publikálatlan kisregénye már magyarul is olvasható

A világpremierrel egy időben, március 6-án, Gabriel García Márquez születésnapján jelent meg a kolumbiai író kisregénye Scholz László fordításában.

ko | 2023. március 07. |
gabriel garcía márquez
Találkozunk augusztusban
Ford. Scholz László, Magvető, 2024, 112 oldal
Gabriel García Márquez: Találkozunk augusztusban könyv

A Találkozunk augusztusban valódi irodalmi szenzáció, a vágy, a szabadság, a változások és az életöröm könyve a legendás kolumbiai író, Gabriel García Márquez tollából.

Márquez hat története egy nőről

A könyv hat rövid története egy Ana Magdalena nevű asszonyról szól, aki minden augusztusban elutazik édesanyja sírjához. „Augusztus 16-án minden évben megtette ezt az utat, ugyanakkor, ugyanazzal a taxival, ugyanahhoz a virágoshoz ment, és ugyanabban a nyomorúságos temetőben, perzselő napfényben vitt egy csokor friss kardvirágot anyja sírjára. Utána másnap reggel kilencig nem volt semmi tennivalója, akkor indult vissza az első komp a városba.” Ana Magdalena boldog házasságban él, ám a szigeten egyetlen éjszakára minden évben más emberré válik, idegen férfiak karjaiban. A váratlan találkozások és a fülledt karibi éjszakák végül az egész életét felbolygatják.

Az író fiai döntöttek a kiadás mellett

García Márquez 1999-ben kezdett dolgozni rajta, és végül a 2004-es, ötödik változatot tekintette véglegesnek, ám azután úgy döntött, hogy a könyv nem elég jó, és „meg kell semmisíteni”. Fiai, Rodrigo és Gonzalo úgy határoztak,

apjuk halálának tizedik évfordulójára mégis publikálják a kisregényt,

amely szerintük annak a végső erőfeszítésnek a gyümölcse, hogy García Márquez minden nehézség ellenére sem hagyott fel az alkotással.

Ebben a cikkben leírtuk, mi miért rajongunk az íróért:

Márquez világában az a legjobb, hogy el lehet veszni benne
Márquez világában az a legjobb, hogy el lehet veszni benne

95 éve született a kolumbiai Gabriel García Márquez Nobel-díjas író, újságíró, politikai aktivista. Mindenkinek mást kínálnak könyvei, az évforduló pedig jó alkalmat adott arra, hogy felelevenítsük saját irodalmi Márquez-élményeinket.

Tovább olvasok

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Gabriel García Márquez: A rólam szóló mítoszok talán érdekesebbek, mint az életem

A spanyol El País egy 1994-ben készült interjú egy részletét hozta most nyilvánosságra, amelyben Gabriel García Márquez zenéről, a karibi kulturális térségről és a könyveiről beszélt, közben pedig szóba került Bartók Béla is.

...

Márquez utolsó, befejezetlen regénye jövőre jelenik meg

Posztumusz jelenik meg García Márquez befejezetlen regénye, melynek középpontjában egy középkorú nő és erotikus kapcsolata áll.  

...

García Márquez megelőzte Cervantest a legtöbbet fordított spanyol nyelvű írók sorában

A kolumbiai García Márquez megelőzte Miguel de Cervantest a legtöbbet fordított spanyol nyelvű írók

Hírek
...

Krasznahorkai Szentendre díszpolgára lett

...

Spiegel: Nádas- és Kertész-regény is a világ legjobbjai között

...

Nincs megállás: Visky András regénye fontos német díjra esélyes

...

Sally Rooney regénye mégis megjelenik egy izraeli kiadónál

...

Ők kapták 2026-ban a ferencvárosi József Attila Irodalmi Támogatást

...

Knausgård, Solvej Balle és mások – ismerkedj meg a skandináv irodalom legjavával!

Olvass!
...

A 19. század Lisszabon csillogása mögött egy hanyatló korszak bújik meg – Olvass bele a portugál irodalom klasszikusába!

A századforduló öröme és gazdagsága láthatatlanul teszi tönkre egy család életét. Olvass bele!

...

Mit kezdesz az életeddel, ha még 25 nyár van hátra belőle?

Irodai lét kontra egy gazda életbölcsessége.

...

Egy kiégett magyar értelmiségi Olaszországban – Olvass bele Péterfy Gergely új regényébe!

Péterfy Gergely új regénye Olaszország keserédes világát tárja fel egy kiégett értelmiségi szemén keresztül. Olvass bele! 

10 friss könyv magyar szerzőktől, amit nem érdemes kihagyni

10 friss könyv magyar szerzőktől, amit nem érdemes kihagyni

Friss kortárs magyar irodalmat keresel? Vagy csak egy jó olvasmányt? Akkor jó helyen jársz! 10 könyvet mutatunk, amiből nehéz lesz választani.

Szerzőink

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Hogyan mesélhető el Albert Camus klasszikusa a rasszizmus felől? – Az idegen című filmről

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Jár-e megbocsátás a pedofiloknak? – Böszörményi Márton Fenevad című regényéről