Új fantasyvel érkezik a Vándorsólyom kisasszony írója

Új fantasyvel érkezik a Vándorsólyom kisasszony írója

Nyár végén jelenik meg Ransom Riggs új fantasyje.

sa | 2024. május 05. |

Ransom Riggs a 2010-es évek elején robbant be a Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei című fantasyjével. A kötet különlegessége az volt, hogy Riggs olyan régi fényképekre építette a II. világháborús Walesben és Londonban játszódó cselekményt, amelyeken hajdani készítői látszólag természetfeletti képességű gyerekeket fotóztak le – természetesen a korai technológiai trükkarzenált bevetve.

A kötetből és folytatásaiból (Üresek városa, Lelkek könyvtára) több millió példány fogyott világszerte, most pedig Riggs egy új univerzumba invitál minket. Szó szerint.

Mi lesz Ransom Riggs új dobása?

Riggs ezúttal Kaliforniában indítja a történetet: a Sunderworld, Vol. 1 The Extraordinary Disappointments of Leopold Berry című kötetben egy Los Angeles-i tinédzser kalandjait követhetjük, aki édesanyja halála után szürreális helyzetekbe keveredik. 

A Sunderworld augusztus 27-én jelenik meg angolul. A szerző ennek kapcsán úgy nyilatkozott, mindig szerette az olyan történeteket, amik más világokba vezetnek. Azt is hozzátette, hogy

az új könyvével az a célja, hogy az olvasók egy kicsit elmenekülhessenek ebből a sötét világból, amiben egy ideje élünk.

Mit érdemes tudnod Ransom Riggsről?

Riggs romantikus módon egy 200 éves marylandi farmon született, Floridában nőtt fel, majd Kaliforniában végzett film szakot.

Egy ideig rövidfilmeket készített az internetre, blogolt, majd 2009-ben megjelent a The Sherlock Holmes Handbook című könyve, ami a Robert Dowley Jr-féle Holmes-film kísérőkötete volt.

Riggs emellett hobbiból érdekes régi fotókat gyűjtött, és amikor már volt egy albumravaló ilyen fényképe, felkereste a kiadóját. Egy szerkesztő viszont azt tanácsolta neki, inkább fűzze fel a képeket egy történet ívére. Így jelent meg 2011-ben a Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei, amit mi is beválogattuk az évtized legnépszerűbb könyvei közé.

A könyvből készült filmet 2016-ban Tim Burton rendezésében mutatták be, a főbb szerepeket olyan színészek alakították, mint Eva Green, Asa Butterfield, Rupert Everett, Judi Dench és Samuel L. Jackson.

(AP)

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Kritika

A legújabb tündéres fantasy kellemesen borzongat, miközben ősi varázslatok mélyére húz

Érdekel a legújabb tündéres fantasy? Elolvastuk az Emily Wilde tündérenciklopédiáját.

...
Zöld

A Mitágó-erdő sűrűjébe a hősök és az olvasók is belevesznek – 40 éves a modern fantasy mesterműve

Ősidőkben gyökerező erdők, újjászülető harcos hercegnők, apák és fiúk, az elme történetteremtő képessége, Freud és Jung, Tolkien, növényhorror és növényvakság a fantasyben, valamint az ember és a nem emberi világ szoros kapcsolata is szóba kerül a podcastban.

...
Kritika

A Bábel kreatív bölcsészfantasy, csak nem hisz az olvasójában

A Nebula-díjas Bábel posztkoloniális kritika, szerelmeslevél a bölcsészettudományokhoz és egy fiatalember fejlődéstörténete, akinek szembe kell néznie a totális rendszerrel, amiben él.

...
Nagy

Anne Shirleytől Mary Poppinsig – 4 klasszikus lányregényt ajánlunk

Anne Shirley, Mary Poppins, esetleg Cilike – irodalmi karakterek, akik generációk óta velünk vannak. A kiadók ősszel számos új kiadással lepték meg az olvasókat ezekből a könyvekből.

Szerzőink

...
Kolozsi Orsolya

Jón Kalman Stefánsson: A költészetre nincsenek hatással az idő törvényei

...
Borbély Zsuzsa

A bolti sorozatgyilkosságoktól a Fenyő-gyilkosságig Doszpot Péterrel

...
Tasi Annabella

A Száz év magány sorozatot akár Márquez is készíthette volna 

A hét könyve
Kritika
Grecsó Krisztián családtörténetében háborúk dúlnak a szabadságért
...
Nagy

A Mozgókép 2024 legjobb könyve: a film akkor is forog, ha nácik diktálnak és táborokból hozzák a statisztákat

Daniel Kehlmann regénye megmutatja, hogy egy totalitárius rendszerben mit jelent művésznek lenni akkor is, ha arra kényszerítik az embert, amit nem akar.

...

Visky András: A gyermekeink tartottak életben bennünket (Podcast)

...

2024 legjobb könyvei! Kibeszélő!

...

A jövő hangjai: Beszélgetés Simon Mártonnal (Podcast)