Közel egymilliárd forintért kelt el az első Superman-képregény egyik példánya

Rekordáron, közel egymilliárd forintos összegért kelt el az első Superman-képregény egyik első példánya, írja az AP hírügynökség alapján az MTI. Magántranzakció keretében adott egy vevő 3,25 millió dollárt (azaz átszámítva 986 millió forintot) az Action Comics első, 1938. júniusi kiadásából fennmaradt füzetért.

fk | 2021. április 07. |

Az eladó még 2018-ban vette meg a legjobban megőrzött példányok egyikét, amiből bár annak idején több százezret adtak ki, mára csak közel 100 darab maradt fenn belőle a becslések szerint. A most eladott füzet a legjobb állapotban megőrzött példányok közé tartozik – közölte a ComicConnect.com.

Nemcsak a képregényekre, de a popkultúra más területeire is nagy hatást gyakorolt az Action Comics, ami megalapozta a ma is ismert amerikai szuperhős-képregények műfaját. A sorozat első füzete arról szól, hogyan került a Földre a természetfeletti képességű Clark Kent – azaz Superman, a képregény-univerzumok egyik legsikeresebb és legnépszerűbb karaktere.

Az új árrekord csak kis összeggel haladja meg a korábbit: 2014-ben kicsivel több mint 3,2 millió dollárt adtak az Action Comics első számának egy másik, ugyancsak jó állapotú példányáért egy árverésen.

Cikkeink a Supermanről: 

Superman: a mítosz örök, az eredet örökké változik

Superman, a szuperhőskultúra lényege

75 éves Superman, a naiv hős

(MTI)

Kapcsolódó cikkek
...
Nagy

Superman: a mítosz örök, az eredet örökké változik

...
Nagy

Superman, a szuperhőskultúra lényege

...
Nagy

75 éves Superman, a naiv hős

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket. 

A hét könyve
Kritika
Jon Fosse a banalitáson át talál utat a természetfelettihez
...
Nagy

Markovics Botond: A technológia elhozhatja a kort, amikor a diktátorok nem halnak meg

Markovics Botond húsz éve erősíti regényeivel a magyar science fiction irodalmat. A Felfalt kozmosz című legutóbbi regényében örökéletű diktátorok és egy napjainkban is ismerős kataklizma állítja kihívás elé az emberiséget. Nagyinterjú.

Olvass!
...
Beleolvasó

Susanne Abel egy anya eltitkolt emlékein át fejti fel a német nemzet szégyenét – Olvass bele!

Egy férfi idős anyja élettörténetét kutatva váratlanul egy megmagyarázhatatlan fényképre bukkan. Olvass bele Susanne Abel sikerkönyvébe!

...
Beleolvasó

Az Eurotrash provokatív stílusban bontja le az európai felsőbbrendűség mítoszait

Európa korszerűtlen intézményrendszerének, gazdasági növekedése megtorpanásának, erkölcsi irányvesztésének és kulturális önfeladásának terhe alatt nyög, állítja David Harsanyi. Lehet-e példaértékű Európa? Olvass el egy részletet az Eurotrashből!

...
Beleolvasó

Olvass bele Herendi Gábor, Divinyi Réka és Réti László akciódús thrillerébe

Az izgalmas thrillerben egy apa és lánya küzdelme őrült spirálba rántja a szereplőket. Most te is elolvashatsz belőle egy részletet.

...

Ezt senki nem mondta – Tóth Krisztina: Nehezen tudtam visszatalálni a saját életembe

...

Podcast: Hová tűnt Ott Anna? Ezt senki nem mondta!

...

Oscar 2024: Barbie, Oppenheimer vagy egy nevető harmadik győz a csatában?

...

Megjavítani azt, ami elromlott: a szemlélet, amit újra meg kell tanulnunk // Repair

...

Kerber Balázs és Nemes Z. Márió: Mit kaphatnak a közösségtől a magányos odúlakók?