David Nichollsnak fárasztó éve volt, még akkor is, ha bizonyos értelemben az ő éve volt a tavalyi, hiszen az Egy nap adaptációja óriásit tarolt, hatodik regényét újra kiadták, A nagy kvízválasztó című alkotásából pedig musicalt készítettek.
Hétköznapi, mégis sikeres történetek
Amikor ügynöke húsz évvel ezelőtt elolvasta Nicholls egyik kéziratát, „azonnal érezte, hogy hihetetlen képessége van olyan történeteket írni, amelyek a valódi életet tükrözik”. Aztán hamar rájött, hogy nincs egyedül ezzel az érzéssel,
az író könyvei ugyanis több mint 9 millió példányban keltek el világszerte, 40 különböző nyelven.
Egyedül az Egy napból több mint 6 millió darabot adtak el, és a Netflix-adaptáció sikere miatt jelenleg ismét bestseller a kötet. A sorozatot egyébként az első hónapban több mint 15 millióan nézték meg, köztük Kim Kardashian, aki 364 millió követőjének ajánlotta az Instagramon, ezzel a megjegyéssel: „Ha akarsz egy jót sírni”. Volt olyan rajongó, aki rom-com helyett a rom-trag kifejezést használta a szívfájdító sorozatra.
Az Egy nap, a Netflix népszerű sorozata Emma és Dexter történetét mutatja be, akik miután együtt töltötték a diplomaosztó utáni éjszakát, külön utakon járnak, de sorsuk továbbra is összefonódik. A sorozat alapját jelentő David Nicholls-regény magyarul is olvasható, de ha ez nem lenne elég, cikkünkben olyan könyveket ajánlunk, amiket egész biztos szeretni fogsz, ha odavagy a romantikus sztorikért.
Magányos séták
Nicholls húsz éve él együtt Hanna nevű párjával, akivel két kamaszt nevelnek. Gyakran indul kisebb túrákra a parton vagy a London melletti otthonához közeli tájakon, hogy gondolkodhasson. Bár mindig is utálta a sportot, a hosszú séta nincs ellenére, szereti a magányt és a melankóliát. Ezeken a sétákon egy kis füzetet is hord magánál, ha eszébe jutna valami, de igazából tíz éve nem írt semmit a jegyzettömbbe, meséli az interjúban.
Majdnem színész lett
A most 57 esztendős író az egyetem után nyert egy ösztöndíjat New Yorkba, ahol színészetet tanult. Amikor visszatért Angliába, csaposként dolgozott, miközben színészi szerepekre jelentkezett. A színészkarrier helyett azonban főleg rossz capuccinókat készített és hosszú, egyszerre költői és vicces leveleket írt a barátainak. Bár elvétve kapott kisebb színészi szerepeket, de érezte, hogy nem erre született. Aztán rájött, hogy bár a színpadon nem mindig tudja, mit kell csinálni, a forgatókönyveket mindig ki tudja javítani.
Sokat tanult a színészetből, mégis az írás felé fordult,
37 évesen írta meg első regényét, de az igazi hírnevet a harmadik regénye, a 2009-ben megjelent Egy nap hozta meg számára. Tudja, hogy mekkora hatást gyakorolt Emma és Dexter története az emberekre, mégis úgy érzi, az azóta írt könyvei mind jobbak.
Szerelem különböző életkorokban
A kötetein végignézve rájött, hogy a szerelem minden szakaszáról írt, van olyan könyve, ahol 16-17 évesek a szereplők, és olyan is, a Mi című regénye, ahol 58 évesek és éppen válnak. Jól tudja, hogy az életkorral változik a szerelem is, de a minket körülvevő világ is rendre megváltoztatja a szerelem koncepcióját. Jelenleg úgy érzi, inkább filmezéssel foglalkozna, de ha belevág az új regényébe, az már valószínűleg nem a szerelemről fog szólni:
„nem írok még egy love storyt”.
Nyitókép: Netflix
(Guardian)