Idén Czinki Ferenc könyve jelenik meg limitált példányszámban a Fehérvári Irodalmi Napokon

Idén Czinki Ferenc könyve jelenik meg limitált példányszámban a Fehérvári Irodalmi Napokon

A sorszámozott, összesen 100 példányban készülő könyv nyomdai munkálatainak befejezését a közönség is megtekintheti szeptember 21-én. A programsorozat célja, hogy felhívják a figyelmet a nyomda, a tervezőszerkesztők és a nyomdai dolgozók szerepére a könyvkiadásban.

Könyves Magazin | 2022. szeptember 16. |

A Fehérvári Irodalmi Napok (FIN) részeként, a székesfehérvári ALTO Nyomda támogatásával minden évben egyetlen szerző limitált példányszámú kötete jelenik meg. A könyvbemutató a FIN keretében nyomdalátogatással, a mai nyomdaipar és korábbi évszázadokból származó nyomdai eszközök megismertetésével kezdődik majd. 

Az idén megjelenő kötet Czinki Ferenc Három tér eltűnési gyakorlatok című könyve lesz (szerkesztő: Babiczky Tibor; könyvterv: Varga Gábor Farkas; fotó: Oláh Gergely Máté). A kötetben olvasható kisprózák mozaikszerűen állnak össze egy egész elbeszéléssé, Oláh Gergely Máté fotói egészítik ki a történetet, és az olvasók sorszámozott zsebkönyv formátumban juthatnak hozzá a kiadványhoz. A könyvet 2022. szeptember 21-én, szerdán 18 órakor mutatják be a Fehérvári Irodalmi Napok eseményeként. A bemutató helyszíne az ALTO Nyomda (Székesfehérvár, Irányi Dániel utca 6.), a moderátor Vágvölgyi B. András.

A sorozatban eddig Cserna-Szabó András Minden nép volt egyszer barbár és Babiczky Tibor Sötétanyag című könyve jelent meg.

Czinki Ferenc: Egy kocsma város (részlet)
Tovább olvasok

Részlet Czinki Ferenc Három tér – eltűnési gyakorlatok című könyvéből:

„Megáll a Liszt Ferenc tér sarkán, a Paulay Ede utca torkolatában, és még egy kísérletet tesz. Napok óta végzi az eltűnési gyakorlatokat, már nagyon közel jár a megoldáshoz, de valami még mindig hiányzik. Nem láthatatlanná akar válni, az csak szemfényvesztés lenne, ócska telepi trükk, belvárosi mágia. És nem is eggyé olvadni a téglafalakkal, a Liszt Ferenc téri bokrokkal, a hullámzó kockakövekkel. Tényleg eltűnni volna jó, megszűnni, összesűrűsödni egyetlen novemberi pillanatba. Ponttá lenni.”

Fotó: Oláh Gergely Máté

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Az irodalom mint magányos város [Fehérvári Irodalmi Napok]

Elkezdődött a Fehérvári Irodalmi Napok. A vasárnapig tartó közösségi irodalmi fesztivált tegnap Valuska László nyitotta meg, most az ő beszédét olvashatjátok.

...

Cserna-Szabó nagypofájú törpéje tudja, mi az életben az egyetlen titok

Cserna-Szabó András új regényében a főszereplő Zerkó lényegében egy irodalmi alibi, de annak nagyon jó. Hiszen miközben olvasóként egy nagypofájú és nagyfarkú berber törpe kalandjait követjük nyomon, megelevenedik a komplett ókori világ, amelynek koordinátáit Észak-Afrikától Rómáig, Szentestől Konstantinápolyig húzta ki Cserna-Szabó. Ez a hét könyve.

...

Babiczky a megszólalás szabadságát fedezte fel Szapphóban

Sugallatos dolog volt, hogy rátaláltam az életmű lecsupaszított torzójára – mondta a Szapphó-paradigma című kötet bemutatóján Babiczky Tibor. A Margó zárónapján az antik szerelmi eszmény rehabilitásáról, a finomított fordításokról és természetesen Szapphóról beszélgetett a költő és Mészáros Sándor, a Kalligram igazgatója.

A hét könyve
Kritika
Amikor a szorongás rád rúgja az ajtót, és magadra hagy
Schillinger Gyöngyvér: Jobb napok (2. rész)

Schillinger Gyöngyvér: Jobb napok (2. rész)

Hogyan lehet feldolgozni a halált, és mit tehet az ember, ha túl sok lesz az élet? Schilliger Gyöngyvér Jobb napok című tárcasorozatának második része.

Grecsó Krisztián 50: tíz érdekesség az íróról a „sztárcsináló gépezettől” a családregényig

Grecsó Krisztián 50: tíz érdekesség az íróról a „sztárcsináló gépezettől” a családregényig

Hogyan érkezett meg az irodalomba Grecsó Krisztián? És melyik a legjobb könyve?

Szerzőink

Takács Dalma
Takács Dalma

„A punkok nem haltak meg, csak gyereket nevelnek” – interjú Garam-Nagy Kata költővel

Takács Dalma
Takács Dalma

Nem a természet mellett, hanem a természet részeként kellene léteznünk – Michaletzky Luca: Zöld lélekkel

Kiemeltek
...

Nem a természet mellett, hanem a természet részeként kellene léteznünk – Michaletzky Luca: Zöld lélekkel

Hogyan lehet újrakapcsolódni a természethez? Elolvastuk Michaletzky Luca ökopszichológus könyvét.

...

Életre szóló szerelem és igazságos világ csak a mesékben létezhet – Török Ábel a TBR podcastben

Nehezebb az erőszakról írni, mint a szépségről? És miért felünk a reménytől? Török Ábel a TBR vendége.

...

Szendrői Csaba: Az egyik pillanatban a halálról éneklek, a másikban szóvicceket mondok

Hamarosan megjelenik Szendrői Csaba (alias dr. Csendrői Szabi) új aforizma gyűjteménye. Interjú.

Hírek
...

Megérkezett a Heated Rivalry hetero verziója

...

Bödőcs Tibor ajánlja a Sátántangót: A történet rosszul kezdődik, és szörnyen végződik

...

Netflix-sorozatként éled újra az Édentől keletre – kijött az első előzetes

...

Indul a jelentkezés: legyél te a Mastercard – Alkotótárs új ösztöndíjasa!

...

Könyvvel tér vissza a Klasszik Lasszó irodalmi-zenés csapat

...

„Ne hazudjatok” – Krasznahorkai László üzenete a kilencvenes évekből

Olvass!
...

Egy egynapos baba, egy eltűnt anya és egy kapcsolat, amire nincs szó: Olvass bele a Trutyi című regénybe!

Hogyan alakulnak ki újfajta kötődések ott, ahol a klasszikus családi struktúrák nem működnek?

...

Három kutató és egy magyar felfedezés a jeges sarkvidéken – Olvass bele A csillagtudósok című regénybe!

Vetle Lid Larssen regényét valós történelmi események ihlették.

...

Létezik szerelem első utálatra? – Olvass bele Kollár Betti legújabb könyvébe!

Lehet-e szerelem egy versengéssel induló kapcsolatból?