Büky Dorottya igen fiatalon tagja lett a rendszerváltó, első szabadon választott parlamentnek. Liberális politikusként, az SZDSZ padsoraiban, nyolc évig dolgozott a Magyar Országgyűlésben, ahol a Kulturális Bizottság és a civil szervezetekkel foglalkozó bizottság tagja volt - írja a most elhunyt egykori képviselőről, kommunikációs tanácsadóról, magyar-történelem szakos pedagógusról a Feldmár Intézet. Büky Dorottya dolgozott a Szegedi Szabadtéri Játékok, az Országos Színházi Találkozó, több színház és egyéb művészeti kezdeményezés kommunikációs tanácsadójaként, de mindig is vonzódott a civil kezdeményezésekhez. A MONA Alapítvány kuratóriumának tagjaként a nők közéleti szerepével, a Magyarország Európában Alapítvány ötletgazdájaként és első titkáraként a civil társadalom és a kortárs magyar irodalom kapcsolatával foglalkozott. Ez utóbbi alapítvány adta ki öt éven át, Göncz Árpád elnökletével a Magyar Irodalmi Díjat.
2002-ben ismerkedett meg és kezdett dolgozni Feldmár Andrással, a Kanadában élő magyar származású pszichológus-pszichoterapeutával. Több közös könyvet is jegyeztek, ezek közé tartozik például az Útmutató tévelygőknek, A cudar édesanya vagy A lélek rugalmassága. Saját könyve az Angyalboksz – beszélgetések börtönből szabadultakkal 2017-ben jelent meg az AdLibrum Kiadónál.
2011 és 2018 között a Feldmárral közösen kimunkált módszertan alapján és a Mesekör projekt keretében többszörösen elítélt fogvatartottakkal foglalkozott a Balassagyarmati Fegyház és Börtönben, majd a szabadulásuk után a B-Terv program keretében. Munkatársaival 2014-ben létrehozták a Tévelygőkért Alapítványt, amely kimondottan a börtönből szabadultakkal, a börtönben lévők családjával foglalkozik, és érzékenyítő programokat szervez iskolákban, nevelő otthonokban. 2020-ban a koronavírus miatt elrendelt karantén alatt kidolgozta a MűvHáz programot, azaz egy online közösségi tanulási formát, és beindította tanulócsoportjait.