A gyerekek heti 18 órát töltenek valamilyen képernyő előtt, ami naponta 2,5 órát jelent. Horváth Dorka a Bookr Kids alapítója azt eszelte ki, hogy ezért a 2,5 óráért harcba száll: töltsék a gyerekek értelmesen, olvasással a képernyő előtt az időt. Az öt éve elindított cég egyre erősödik, két éve a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő szállt be 1 millió euróval, hogy fejleszthessék interaktív könyvolvasó-alkalmazásukat. Folyamatosan jelennek meg újabb és újabb projektjeik, Kínában terjeszkednek. Leszerződtek a az Oxford University Press-szel korábban.
A Forbes írta meg, a Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó Bonitás Befektetési Alapkezelő 650 millió forinttal szállt be a Bookr Kids-be (nem tudni, mekkora tulajdonrészt vásároltak), valamint az előbb említett Hiventures további 50 millió forintot fektetett be. A két befektetői alap tovább 1-1 millió eurós hitelkerettel támogatja a Bookr növekedését, amit "az angol nyelvtanulást segítő programjuk, a Bookr Class nemzetközi skálázására fordítják majd, a tartalomgyártásban és a értékesítésben szeretnének erősödni."
Horváth Dorkával tavasszal beszélgettünk, amikor az ország átállt a digitális oktatásra:
A BOOKR Kids-en napi 80 percet olvas több tízezer diák - Összekötve - Könyves magazin
Március 13-án, péntek este leállt a hazai iskolákban az oktatás, ami számos szempontból új kihívások elé állította a tanárokat, a gyerekeket és a szülőket egyaránt. A startupként működő BOOKR ezt a helyzetet igyekezett orvosolni azzal, hogy március 14-től kezdődően ingyenesen elérhetővé tette a tanulást segítő digitális alkalmazásait, melyek játékos, interaktív módon segítik a gyerekek olvasásélményét és annak feldolgozását.
Már 700 digitális könyvet fejlesztettek, az angolnyelv-tanulást segítő Bookr Classt tankönyvvé nyilvánították, ami azt jelenti, hogy már nem elsősorban a mesekönyvekre koncentrálnak, hanem az oktatástechnológiára, és így kívánják meghódítani az amerikai piacot. A Bookr Class hét országban van jelen.