Ahogy évek óta mindig, Barack Obama idén is közzétette legfontosabb nyári olvasmányait. A személyes Twitter-fiókján keresztül megosztott címek között nem találtunk már magyar nyelven is elérhető kötetet, vannak azonban szerzők, akik a hazai olvasók körében sem ismeretlenek.
Here’s some books that I’m reading this summer. Check them out and let me know what I should be reading next. pic.twitter.com/zMBNwX2qUW
— Barack Obama (@BarackObama) July 20, 2023
Például a Titokzatos folyó és a Vihar-sziget írója, Dennis Lehane, akinek a legújabb, Small Mercies című kötete a hetvenes évek Bostonjába kalauzol, és az iskolai szegregációval, a szervezett bűnözéssel, a hatalommal, valamint a rasszizmussal kapcsolatban tesz fel kérdéseket. A déli noir egyik legfontosabb szerzőjeként számon tartott S. A. Cosby All the Sinners Bleed című krimije egy Virgina állambéli megye első fekete sheriffjének történetét dolgozza fel, aki egy kegyetlen sorozatgyilkos nyomába ered. Tiffany Clarke Harrison Blue Hour című regényének elbeszélőjének viszont a halál helyett a születéssel van dolga,
hiszen az anyasággal kapcsolatos ambivalens viszonyát tárja az olvasók elé.
Oprah Winfrey könyvklubjának ajánlásával jelent meg Ann Napolitano családregénye, a Hello Beautiful, amely Louisa May Alcott Kisasszonyok című klasszikusa előtt tiszteleg, Eleanor Catton Birnam Wood című pszichológiai thrillere egy gerillakertészettel foglalkozó aktivista csoport és egy rejtélyes milliárdos történetét dolgozza fel, a ghánai származású DK Nnuro What Napoleon Could Not Do című regénye pedig három Afrikához kötődő főhős az Egyesült Államokkal kapcsolatos reményeit, vágyait és csalódásait járja körül.
Bethany C. Morrow új regényt írt Louisa May Alcott ikonikus regényéből, a Kisasszonyokból. A több, mint 150 éve megjelent regényből már számos filmes adaptáció készült, de úgy tűnik, hogy a 19. századi történet még aktuális és újdonsággal tud szolgálni - írta az NPR.
Tovább olvasokA Megfojtott virágok című, Martin Scorsese idén Cannes-ban bemutatott filmjének alapjául szolgáló kötet írója, David Grann sem ismeretlen a hazai olvasók között ‒ ő az egyik legfontosabb tengerentúli non-fiction szerzőnek számít manapság. The Wager című, tavasszal megjelent könyvében egy 18. századi hajótörés történetét tárja fel lebilincselő részletességgel. A korábban Muhammad Aliról is kitűnő biográfiát jegyző Jonathan Elg ezúttal a polgárjogi aktivista Martin Luther King életét dolgozta fel.
Magától értetődő, hogy a King: A Life című életrajzi kötet is az egykori elnök olvasmánylistáján szerepel.
Az ismert szociológus, Matthew Desmond Poverty, by America című nagy ívű munkájában nemcsak a világ leggazdagabb országában jelenlévő szegénység okait kutatja, hanem megoldási javaslatokkal is előáll.