Dúró Dóra azt mondta: különösen felháborítónak tartja, hogy a kötet - a "Vagánybagoly és a harmadik Á" című, "avagy mindenki lehet más" alcímű mesekönyv - a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásával jelent meg. Hozzátette, hogy a kötet szerzője, Bán Zsófia beszédet mondott a 2013-as Budapest Pride megnyitóján.
A politikus homoszexuális propagandának tartja, hogy az egyik szereplőnek nem apja és anyja, hanem két anyja van. Azt is problémának tartja, hogy a mesekönyv egy másik részletében a szerző érzékenyíti "gyerekeinket" a fekete bőrű külföldi osztálytárs befogadására, az egyik gyerekszereplő pedig viccelődve a "beverem a pofáját" kifejezést használja.
Felidézte, hogy a "Meseország mindenkié" című, szerinte ugyancsak homoszexuális propagandát tartalmazó mesekönyv ledarálása után hívták fel a figyelmét erre a "propaganda-mesekönyvre"
Meseország mindig is mindenkié volt, csak erről nem tudott mindenki - Könyves magazin
Egy ultrakonzervatív alapítvány kezdett petíciózni a Labrisz Leszbikus Egyesület által kiadott című mesekönyv ellen, amibe Csehy Zoltán, Tompa Andrea is írt történetet. A hírt felkapta a jobboldali sajtó, írt róla a Magyar Nemzet, a 888.hu és az új felállású Index is.
Dúró Dóra írásbeli kérdéssel fordul az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetőjéhez, hogy megtudja, miként támogathatta a Kásler Miklós által elnökölt NKA a kötet megjelenését, mennyi pénzzel támogatták a könyv kiadását és ki a felelős mindezért.
TIME: A Meseország mindenkié az LMBTQ-jogokért való harc szimbóluma lett Magyarországon - Könyves magazin
Már a Time is a Meseország mindenkié című antológiáról ír. A cikkben megemlítik a könyvet ért támadásokat és a petíciót, valamint azt is, hogy egy példányt ledaráltak belől e, és hogy Orbán Viktor miként nyilatkozott róla. A kötetet úgy jellemzik, mint ami az LMBTQ-jogokért való harc szimbóluma lett Magyarországon.
Dúró Dóra kérdésre válaszolva közölte: egyetért Borbély Lénárd csepeli polgármester (Fidesz-KDNP) azon intézkedésével, hogy a kerületi intézményekben betiltotta a "Meseország mindenkié" című könyvet.
A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése már a politikus múlt heti akciója után - amely során a Meseország mindenkié című könyv egy példányát darálta le - felszólalt a könyvrombolás ellen. Szerintük minden könyv kritizálható, „a politikai célú könyvrombolás azonban Magyarország és Európa legszégyenletesebb történelmi emlékei közé tartozik. Nem egyszerű véleménynyilvánítás, hanem közösségvállalás a náci könyvégetők és a kommunista könyvzúzdák örökségével. El a kezekkel a könyvektől!”- írták.
Bán Zsófia: A nyelv sohasem ártatlan, mindig hordozza a kultúrát, amelyben működik - Könyves magazin
mi a különbség írónő és nőíró között? hogyan nem jelennek meg a nők az irodalomban? milyen hatással van a hiány, a Hézag a női tapasztalat megjelenítésére? hogyan határozza meg az egyént az olvasói szocializáció? hogyan jelenik meg a Hézag az irodalmi rendszeren belül, vagyis az a hiány, ahol a nők helye van az irodalomban?
A HUBBY – Magyar Gyerekkönyv Fórum nem mellesleg Bán Zsófiát idén Az Év Gyerekkönyv Írójának választotta a Vagánybagoly és a harmadik Á - avagy mindenki lehet más című könyvéért.