Ezt senki nem mondta! podcast Ott Annával, 1. évad - konyvesmagazin.hu

Ezt senki nem mondta: Hallgasd meg a podcast első évadának összes epizódját!

Az Ezt senki nem mondta! című podcastban ismert emberek mesélnek szülővé válásuk örömeiről és nehézségeiről, valamint a gyerekvállalás és az alkotás, önmegvalósítás kapcsolatáról. A nyolcadik epizóddal véget ért az első évad, most egy helyen megtalálod az összes adást.

Könyves Magazin | 2024. május 12. |
Teljes podcastunk, az Ezt senki nem mondta! első évada: Tompa Andreától Péterfy-Novák Éváig kilenc alkotó, dolgozó szülő mesélte el Ott Annának anyaságának, apaságának történetét. A második évadra még egy picit várni kell, addig is extra epizódokkal jelentkezik a sorozat (például a Tavaszi Margón), kövessétek a Könyves Magazin és Ott Anna közösségimédia-csatornáit a friss részekért. 

1. rész: Tompa Andrea

Tompa Andrea író, kritikus sallangok nélkül mesélt anyává válásáról, sikertelen próbálkozásokról, örökbefogadásról, az anyai szeretet kialakulásáról, titkokról és arról, hogy milyen egy nyaraláson fél négykor felkelni regényt írni. 

2. rész: Tóth Krisztina

Tóth Krisztina író, költő a beszélgetésben elmondta, nehéz volt fia születése után visszatalálni az alkotáshoz. Találkozott a társadalom elvárásaival, de a test változásai is megviselték. Kislánya esetében pedig az örökbefogadással kapcsolatos problémákra reflektált.

3. rész: Nádasdy Ádám

Nádasdy Ádám költő, műfordító, nyelvész elmesélte, milyen volt fiatalon apává válni, és hogyan lehet egy gyerekzsivajtól hangos házban alkotni. De szóba kerültek a szülőként, majd elvált apaként érzett bűntudat különböző vetületei is. 

4. rész: Oltai Kata

Oltai Kata művészettörténész, kurátor beszélt az anyaság társadalmi megítéléséről és a láthatóság kérdéséről. Szóba kerültek a lelki és testi átalakulások, ahogyan a szülőséggel együtt járó tehetetlenség-érzés és a gyerektől külön töltött idő kérdése is.

5. rész: Dr. Benkovics Júlia

Dr. Benkovics Júlia szülész-nőgyógyász szakmai és személyes oldalról is rálát az anyaságra. A várandóssága olyan volt számára, mint egy tanulmányút, és ekkor jött rá arra, milyen fontos edukálni a nőket arról,  hogyan működik a testük.

6. rész: Szabó T. Anna és Dragomán György

A költő-író házaspár, Szabó T. Anna és Dragomán György életében nagyjából egy időben történt meg a szülővé és az íróvá válás. Beszéltek kompromisszumokról és arról is, hogy milyen volt családdá válni.

7. rész: Halász Rita

Halász Rita író számára sem volt egyszerű összeegyeztetni az anyaságot az alkotással. Mindkét szerephez kell rugalmasság, egy kisgyermek anyukájaként pedig mantrákkal motiválja magát arra, hogy készülő kötetével foglalkozzon.

8. rész: Péterfy-Novák Éva

Péterfy-Novák Éva a műsorban drámai témákról beszélt: szülészeti erőszakról, fájdalomről és a gyermek elvesztése fölötti gyászról. Elmondta azonban azt is, hogy az írás lett számára az egyik legjobb gyógymód.

Ha megosztanád gondolataid, kérdéseid, tapasztalataid, történeted a podcastsorozatban felmerülő témákkal kapcsolatban, írj nekünk az eztsenkinemmondta@konyvesmagazin.hu e-mail címre! 

Családi ügyekben is legyünk biztosak a dolgunkban! A sorozat főtámogatója az Alfa Biztosító.

Támogatott tartalom.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Ezt senki nem mondta – Péterfy-Novák Éva: Az írás gyógyít

Az Ezt senki nem mondta! című podcaston írók mesélnek szülővé válásuk örömeiről és nehézségeiről, valamint a gyerekvállalás és az alkotás kapcsolatáról. A nyolcadik epizód vendége Péterfy-Novák Éva volt.

...

Ezt senki nem mondta – Halász Rita: Már nem tudom úgy élni az életemet, hogy az írás ne legyen benne

Az Ezt senki sem mondta! podcast epizódjaiban alkotó szülők osztják meg tapasztalataikat a szülővé válás örömeiről és kihívásairól, valamint a gyermekvállalás és az alkotás kapcsolatáról. A hetedik epizódban Halász Ritát hallhattuk.

...

Ezt senki nem mondta – Szabó T. Anna és Dragomán György: Azt terveztük, hogy szabad gyerekeket fogunk nevelni

Az Ez senki nem mondta! a gyerekvállalás és az alkotás kapcsolatáról szól. A podcast legújabb epizódjában Ott Anna Szabó T. Annával és Dragomán Györggyel beszélgetett.

...

Puskás Panni: Muszáj lenne olyan szövegeket mutatni a fiataloknak, amihez tudnak kapcsolódni

...

Rosszabb a levegőminőség egy magyar faluban, mint egy nagyvárosban?

...

A Föld jövője a tét, de az óriáscégek máig elbagatellizálják a klímaválságot

Kiemeltek
...

A Föld napja: 7+1 könyvújdonság, amivel visszatalálhatunk a természethez és az egyszerűbb élethez

A bolygónk csodálatos hely: ha egy kicsit túllátnánk a saját kis valóságunkon, észrevehetnénk, milyen intelligens növényekkel és állatokkal vagyunk körülvéve. 

...

Önmagunkba zárva élni nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk

A mai világban már nem arról beszélünk, hogy hogyan tudunk egymással kapcsolódni, hanem hogy egyáltalán tudunk-e. Szaniszló Judit A másik ember című kötete a hét könyve.

...

Meghalt Ferenc pápa, aki Dosztojevszkijt és A Gyűrűk Urát is szerette

Meghalt Ferenc pápa, akinek egyszerűsége és emberszeretete még a nem hívőket is inspirálta. Szenvedélyes olvasó volt, aki az irodalmat a mindennapjai és a hivatása szerves részének tekintette.

A hét könyve
Nagy
Önmagunkba zárva élni nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk
Ferenc pápa, az elnyomottak védelmezője: 7 könyv a szentatya iránymutatásairól 

Ferenc pápa, az elnyomottak védelmezője: 7 könyv a szentatya iránymutatásairól 

Kedves, egyszerű, toleráns embernek mutatta magát, ez pedig az írásaiban is visszaköszön. Könyveket ajánlunk Ferenc pápától.