Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre

Az irodalom képes felszabadítani az elmét, amit a betegség egy testbe zárt – Olvass bele Magyary Ágnes új kötetébe!
A betegség az emberi élet velejárója, szinte mindannyian megtapasztaljuk hosszabb-rövidebb időszakokban. De ezen hogyan segíthet az irodalom?

„Az egész világ tudja, ki kezdte ezt a háborút” – egy ukrán író arról, hogy mi zajlik a fronton
Artem Chekh ukrán író és katona egy esszében foglalta össze gondolatait a háborúról.

Paul Auster legutolsó írása bekerül Siri Hustvedt új könyvébe
A hírt Hustvedt, Paul Auster özvegye jelentette be egy madridi emlékesten, ahol az író utolsó napjairól is mesélt.

Sofi Oksanen: Ha őrültnek gondoljuk Putyint, védtelenek maradunk vele szemben
Az Ugyanaz a folyó margós bemutatóján szó esett a szörnyű tetteket eltemető csendről, a megrázó némaságról és transzgenerációs traumákról. Sofi Oksanen továbbá az esszé műfajában rejlő lehetőségekről, valamint arról is beszélt, hogy miért elengedhetetlen az orosz lélek kiismerése Putyin politikájának megértéséhez.

Nádas Péter: Európában ma nincs nem populista kormány
Nádas Péter a zürichi Literaturhaus felkérésére írt esszét. A szöveg az intézmény által ősszel indított Zürichi beszédek részeként hangzott el. A sorozat keretében a felkért szerzők korunk politikai, társadalmi, szociális változásaira reflektálnak.

5 idézet a hét könyvéből: Knausgard és Az öröklét farkasai
Knausgard a halálról beszél, miközben fordulatos cselekményt alakít, kiváló karaktereket épít és hatalmas műveltséganyagot is játékba hoz. A Hajnalcsillag-sorozat második része, Az öröklét farkasai lett a hét könyve, melyből most öt izgalmas idézetet mutatunk.

Szeretnék-e Murakami Haruki szomszédja lenni?
Murakami Haruki akkor is regényt ír, amikor a regényről közöl esszésorozatot. A Mesterségem a regényírás című kötetből megtudjuk, hogy a nagypróza a piszmogók terepe, az emberi lét legcsodálatosabb adománya pedig a képzelőerő. Ez a hét könyve.