Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre

Camus hőse a világirodalom legmegmagyarázhatatlanabb gyilkosságát követi el
„Ma meghalt az anyám. Vagy talán tegnap, nem is tudom.” A francia irodalom jól ismert mondatai, melyekkel kezdetét veszi Meursault, az algíri francia hivatalnok történetének kibontása. Újraolvasó rovatunkban Orwell, Kafka és Hemingway után most az irodalmi Nobel-díjas író, Albert Camus Közöny című regényét vettük elő.

Könyvesblokk: Sziszüphosztól az internet alternatív valóságáig
A hétindító Könyvesblokkban három izgalmas újdonságot ajánlunk: újra kézbe vehetjük Albert Camus híres tanulmányát, magyarul is megjelent a kortárs amerikai irodalom egyik legprovokatívabb fiatal hangjának első regénye, a Szaúd-Arábiából elmenekült Rahaf Mohammed saját történetét mesélte el.

"Tegnap óta egyfolytában velem vagy" - Pillants bele a szerelmes Camus levelezésébe!
"Miként volt képes ennyi éven át együtt maradni ez a két ember a szabad élettel járó kimerítő feszültségben, melyet csak a másik iránti tisztelet csillapított...?" Olvass bele Albert Camus és Maria Casarés levelezésébe!

Exkluzív: Camus tanácsai az orvosoknak járvány idejére
Már magyarul is olvasható Albert Camus egyik izgalmas írása, a Bátorítás a pestisdoktoroknak, amely A pestis című regényének előmunkálatát képezhette. A Dunajcsik Mátyás fordításában megjelent szöveg alapján most összeszedtük az író legfontosabb járványügyi tanácsait.

A pestis egy szélsőséges élethelyzetben mutatja meg az embert - Összekötve Dömötör András színházrendezővel
Dömötör András tavaly a berlini Deutsches Theater-ben Albert Camus A pestis című művét állította színpadra, most pedig a darab pandémiakompatibilis feldolgozásán dolgozik. A rendezővel A pestis aktualitásáról, a járványhelyzet színházi életre gyakorolt hatásairól és a szakma jövőjéről beszélgettünk.

Egymillió példányban adták el A pestist Japánban
A könyvesboltok korlátozzák a vásárlókat, mindenki csak egyet vehet belőle, mert február óta hétszer nyomták újra.

Kell-e félni az unalomtól? – Maradj otthon #3
Az otthonmaradós sorzatunk új részében megmutatjuk, hogyan lehet könyvekkel legyőzni az unalmat.