Elhangzott a Stand By Me című klasszikus szám Stand By Ukraine-re átírt változata is, az eseményről pedig azóta felvételek sokasága jelent meg az interneten, írja az MTI.
"Zelenszkij elnök hívott meg bennünket, hogy játsszunk Kijevben az ukrán néppel való szolidaritásunk kifejezéseként, ezért eljöttünk, hogy megtegyük" - írta hivatalos Twitter-oldalán az együttes.
"Ukrajna népe nemcsak a saját szabadságáért harcol, de mindannyiunkért, akik szeretjük a szabadságot" - mondta Bono az RTE ír csatorna szerint.
Az énekessel korábban Michka Assayas beszélgetett egy könyv erejéig, amiben Bono úgy jellemezte magát, mint “egy firkálgató, szivarozó, borivó, Biblia-olvasó tagja egy zenészbandának ”. Illetve: "Egy nagy dumás, aki imád freskót mázolni azokról a dolgokról is, melyeket nem lát. Férj, apa, a szegények barátja, és persze néha a gazdagoké is. Az eszmék és gondolatok lázas utazó ügynöke. Sakkjátékos, részmunkaidős rocksztár, operaénekes a világ leglármásabb népcsoportjában."
A beszélgetésekből nemcsak Bono pályáját ismerhetjük meg, hanem egy különös terápiának is a szemlélői lehetünk: a művész valóságos pszichoanalízisnek veti alá magát. Michka Assayas, a magyar származású francia író az 1980-as évek eleje óta kísérte figyelemmel az ír U2 együttest; lassanként összebarátkozott Bonóval, az együttes frontemberével és a beszélgetéseikből született ez a könyv, amely, ahogy Bono írja a bevezetőben, "bőbeszédű, hatásvadász, szerénytelen - és sokatmondó". Időközben Bono a zenélés mellett egyre inkább közéleti szerepet is vállalt, tárgyalt politikusokkal, és sikereket ért el az afrikai éhínség elleni kampányokkal és a fejlődő országok adósságainak eltörlése érdekében. A Time magazin 2005-ben - Bill Gates és Melinda Gates mellett - "az év emberének" választotta.
Az interjúkötetből egy többnyire sztárallűröktől mentes művészt ismerünk meg, olyan embert, aki globális rocksztárként is megőrizte közvetlenségét. A beszélgetések a U2 pályáját, az együttes tagjainak megismerkedését, nagyszerű lemezeik és hatalmas koncertjeik történetét éppúgy érintik, mint Bono fiatalkorát, különös viszonyát az apjával, a vallással kapcsolatos gondolatait, elmélkedéseit a művészi alkotómunka természetéről, a rockzene szerepéről, történetéről és nagy alakjairól; és természetesen politikai szerepvállalásának mozgatórugóit is.