A nemrégiben regénnyel jelentkező Tom Hanks következő filmje a távoli jövőben és a távoli múltban játszódik. Valamint felöleli a kettő közötti, nem éppen rövid időszakot. A Robert Zemeckis által rendezett, Richard McGuire azonos című képregényéből adaptált Here egyetlen földdarab több ezer éves történelmét mutatja be. A legtöbbet azonban azokról az évtizedekről mesél, amikor a terület a Hanks és Robin Wright által megformált amerikai házaspár tulajdonában volt.
Mostantól minden színész örökké fiatal marad?
A Here trailere megdobogtatta a Forrest Gump rajongóinak szívét, hiszen a kultfilm rendezője és a két főszereplője 30 év után ismét együtt dolgozott. Akik, ami azt illeti, jóval fiatalabbnak látszanak, mint a hat Oscarral díjazott 1994-es mozi képsorain. A jelenleg 67 éves Hanks a 40 évvel ezelőtti bemutatott Legénybúcsúban szereplő önmagára hasonlít leginkább. Az előzetes láttán a BBC azt a kérdést tette fel, hogy
vajon milyen következményekkel járhat a színészeket digitálisan megfiatalító technológia?
Robert Zemeckis, az idő és a digitális technológia
Zemeckist mindig is lenyűgözte az, hogy az emberek és a helyek mennyit változnak az évtizedek (és legújabban az évezredek) során. Erről szól voltaképpen a már emlegetett Forrest Gump,
de tulajdonképpen ezt állítja középpontba a Vissza a jövőbe trilógia is.
A rendező ugyancsak régóta kiaknázza a digitális innováció lehetőségeit. Ezek alkalmazásával készítette például a 2004-es Polar Expresszt, a három évvel későbbi Beowulfot vagy a 2009-ben bemutatott Karácsonyi éneket.
A hajfesték korának vége?
Ez azt jelentené, hogy Hollywoodban lezárult a hajfesték és a smink kora? Ami Hankset illeti, ő úgy tűnik, megbarátkozott vele, hogy haláláig, sőt, azon túl is fiatalos karaktereket fog játszani. A The Adam Buxton Podcast tavalyi adásában azt mondta, hogy amikor a Polar Expresszen dolgoztak, rájöttek Zemeckisszel, hogy a számítógépes trükkök egyre inkább a filmipar részei.
„Ma már a mesterséges intelligencia vagy a deep-fake technológia segítségével bárki újrateremtheti magát. Engem holnap elüthet egy busz, de az előadások folytatódhatnak nélkülem.
Mert az AI-n kívül senki sem fogja észrevenni, hogy az már nem én vagyok” – fejtette ki a színész.
Akárhogy is, nyugtalanító belegondolni, hogy a filmcsillagokat akár pár éven belül felválthatják a mesterséges intelligencia által kreált hasonmásaik. Amelyek így elállják az utat a Hanks generációja után érkező fiatal pályatársak elől. Elvégre a megfiatalított idős színészek helyett nekik kellene eljátszaniuk azokat a karaktereket, amilyenek például a Here főhősei is. (Slusszpoén, hogy éppen ezt a problémát dolgozza fel A futurológiai kongresszus című, Robin Wright főszereplésével készült film.
A filmet novemberben mutatják be az amerikai mozik, a hazai premier dátumát egyelőre nem tudjuk.
Forrás: BBC
Nyitókép: Sony Pictures