Neil Gaiman Óceán az út végén című regénye a 2013-as év végi listánk 15. helyén végzett, és a szerző „a legszemélyesebb és legintimebb” könyvének mondta a nekünk adott interjúban. A kötet (amelynek tavaly nyáron egy hosszabb cikkben vizsgáltuk meg a legfontosabb motívumait)
egy Gaiman feleségének szóló novellából nőtte ki magát.
Hasonló lesz, mint a Coraline?
Az Óceán az út végén megfilmesítésén az a Henry Selick dolgozik, aki 2009-ben vászonra vitte Gaiman Coraline-ját. Bár a most készülő adaptáció cselekménye nem kapcsolódik a Coraline történetéhez, Selick úgy véli, az új projekt tökéletes kiegészítője lesz a stop-motion technikával készült Oscar-jelölt filmnek. A gyártásba a rendező bevonná a Guillermo del Toro Pinokkióját készítő ShadowMachine stúdiót is.
A stop-motion technika remek választásnak tűnik a Locus-díjas Óceán az út végén feldolgozására. Már csak azért is, mert a regényről azt írtuk kritikánkban: „Az első szó, ami eszembe jut, az a varázslat.
Nem elsősorban a könyvbeli eseményekkel, hanem magával a könyvvel kapcsolatban.
Neil Gaiman első felnőtteknek szóló regénye a 2005-ös Anansi fiúk óta az a fajta mű, amit olvasva újra felfedezzük magunkban a gyereket, újra kitágult szemekkel bámuljuk a csodákat, amikre a világ és az ember képes, meghatódunk, szörnyülködünk, félünk, elámulunk, és örömmel hagyjuk, hogy átjárjon minket a meglepő erejű katarzis.”
További mozgóképes Gaimanek
Bár Gaiman nemrég azt nyilatkozta, vége a sorozatok aranykorának, az utóbbi években előszeretettel készítenek mozgóképes feldolgozásokat a modern fantasy egyik legkedveltebb szerzőjének műveiből.
Amint arról mi is beszámoltunk, a Netflixen nemrég bemutatták az ő történetéből készült Halott Fiúk Nyomozóiroda című sorozatot. Készül a Sandman 2. évada, Gaiman jelenleg az Elveszett próféciák 3. évadán dolgozik, az Anansi fiúk 6 epizódos sorozatváltozata pedig várhatóan júliustól lesz elérhető.
Forrás: Movieweb
Nyitókép: Wikipedia