Ha így hívnak, akkor inkább ne szerepelj horrorban + 3 horror könyv

Ha így hívnak, akkor inkább ne szerepelj horrorban + 3 horror könyv

A horrorban sem mindegy ám, hogy hogy hívnak. Mert bizony ez is eldöntheti, kit kap el a szörny elsőként. Könyvek hírek mellé!

sza | 2025. március 07. |

A horror zsánere mintha újabb reneszánszát élné, hiszen a tavaly év végén megjelent A szer, aminek az Oscar-hajrája sok embert a félelem és a borzongás történeteihez csábított. Persze, a horror rajongókért nem kell az amerikai filmiparig menni, a mi cikkeink között is Stephen King hódít a legjobban. A horror mindig is népszerű műfaj volt, ezért is van az, hogy filmekből és könyvekből Dunát lehetne rekeszteni. És mivel annyi van, gyakran feltűnnek hasonlóságok.

Egy friss felmérés szerint azok a karakterek, aki a David, Holly vagy Dick nevet viselik általában még jóval a film vége előtt fűbe harapnak. A felmérés az imdb top 100 horror filmjét nézte végig, mint például a Haláli hullák hajnala, A barlang, A ragyogás vagy A köd. Persze vannak kivételek is, mint például a 2022-es Mosolyogj, amiben van egy Holly nevű karatker, akit nem ér utol a halálos végzet.

A kivételeken kívül a felmérés mégis azt mutatja, hogy ha így hívják a karaktert, akkor biztosan nem éri meg a film felét se. Az egészben pedig az a csavar, hogy a felmérést az angol Funeral Guide kérvényezte, ami egy temetkezési vállalkozásokat összehasonlító oldal. Az biztos, hogy a marketinges megérdemelne egy fizetésemelést.

A hír mellé pedig könyveket is ajánlunk, de legyetek résen, hátha valaki Dicknek, Holly-nak vagy Davidnek hívnak.

A borzalmak hívása – Rémtörténetek a világ minden tájáról

James D. Jenkins, Ryan Cagle
A borzalmak hívása - Rémtörténetek a világ minden tájáról
Agave, 2025, 320 oldal.

Egy francia kislány majdnem elevenen elégeti magát, majd nem tud megfeledkezni arról, amit a tűzben látott; egy befolyásos görög család hátborzongató szokásokat őriz a falak mögött; egy kis észt falu gabonatárolójában olyan tragédia tűnik fel, amire senki sem számított. A Rémtörténetek a világ minden tájáról antológia második része egy izgalmas válogatás a nemzetközi horror írók legvadabb írásai közül (első rész: beleolvasó itt). A hagyományos rettegéstől az el nem múló libabőrig itt minden van. Ha arra vágytok, hogy valaki teljesen kiforgassa a világot a helyéről, akkor mindenképp üssétek fel ezt a könyvet (beleolvasó itt)

Mona Awad: Rouge

Mona Awad
Rouge
Ford. Török Ábel, Next21, 2024, 431 oldal.

A tökéletes szépség egy elérhetetlen dolog, ezt Belle is tudja, mégis megszállottan megvásárol minden bőrápoló terméket, sőt minden videót is megnéz a témában. A lány szinte teljesen becsavarodik a tökéletesség hajszolásában, amiből csak az tudja kizökkenteni, hogy anyja, akivel ritkán és keveset beszélt, váratlanul meghal. A temetésen pedig feltűnik egy vörös ruhás nő egy visszautasíthatatlan ajánlattal. Belle hirtelen egy luxus házban köt ki, amiben minden a szépség körül forog. Azt pedig csak későn tudja meg, hogy egy szekta ajtaján lépett be. Mona Awad humoros és egyben hátborzongató regénye egy anya-lánya kapcsolaton keresztül mutatja be, mennyire nagy teher a szépség utáni vágyakozás.

Stephen King: Csontkollekció

Stephen King
Csontkollekció
Ford. Müller Bernadett, Európa, 2025, 632 oldal.

A Csontkollekció végre új kiadásban! Az eredetileg 1985-ben megjelent kötet, amit itthon 2002-ben fordítottak le (kritika itt), ma már alig kapható, viszont az új Stephen King adaptáció újra elhozta nekünk ezt az izgalmas novelláskötetet. A hamarosan mozikba kerülő A majom film ugyanis az azonos nevű novellából készült, ami ebben a kötetben jelent meg. A film körüli felhajtás pedig csak is azt jelentheti, hogy remek alapanyagról van szó. Mindemellett pedig számos más remek King elbeszélés kapott még itt helyet. A horror nagyágyúja ismét megmutatja mire képes.

Megjelenés: 03.31.

(Guardian)

Fotó: Pexels

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Magyar horror western hódít Amerikában

Veres Attila sikereit követően most Ferenc K. Zoltán Fekete Kolostor című regénye is megjelent angol nyelven. A sikerről a szerzőt is megkérdeztük.

...

4 könyv alapján készült horrorfilm, amitől rettegni fogunk idén

Stephen King, tinihorror, egy elátkozott majom, sorozatgyilkosság – mutatunk 4 izgalmasnak ígérkező horror adaptációt.

...

Stephen King 50 éves horrorja egy menstruáló kamaszlány miatt vált klasszikussá

1974-ben, 26 évesen jelent meg Stephen King első regénye, a Carrie, amelyben egy középiskolás lány első menstruációjának a következménye több száz halott és egy kisváros elpusztítása. Ez a hét könyve.

SZÓRAKOZÁS
...

Ősszel jön a Stephen King-regény, amit eddig soha nem filmesítettek meg

A könyvnek és a megfilmesítésének a története is legalább olyan fordulatos, mint a regény. 

...

Idén is lesz magyar film a Cannes-i fesztiválon: felújították A napfény ízét

Ezúttal Szabó István A napfény íze című filmjét nézheti meg a nagyközönség.

...

Itt A csütörtöki nyomozó klub Netflix-bemutatójának dátuma!

"Ez a legjobb stáb akikkel dolgoztam a Potter-filmek óta."

Olvass!
...

Egy nőstény bálna szemében ősi igazságok rejlenek - Olvass bele Christoph Ransmayr lírai kötetébe!

Egy csapat elindul a tengeren, hogy meglessék az alvó bálnákat. Viszont egy játékos bálnaborjúra és bölcs anyjára bukkanak, akinek egyetlen pillantása is elég, hogy mindent megváltoztasson. 

...

Mosodában beszélgetni a túlvilágról – miért ne? Olvass bele Tess Gunty bestseller regényébe!

Az Isten hozott itthon a magány, a vágyakozás, az otthon- és szabadságkeresés regénye

...

„Képtelenség feloldódnom másutt, / csak az érintésben” – részlet Kustos Júlia verseskötetéből

Megjelent a Tehetetlen bálványok.

Listák&könyvek
...

Új, kutyás borítót kapott Sally Rooney regénye, az Intermezzo az angol nyelvű piacon

...

„A legtöbb gondra gyógyír a macska” – A könyv, ami után haza akarsz vinni egy cicát

...

Elena Ferrante, Roberto Bolano, Kazuo Ishiguro: íme, az elmúlt 30 év legjobb könyvei a Los Angeles Times szerint– 2. rész