A horror kortalan, viszont mindig van benne mit újítani. A Nosferatu-őrület már lecsengett, de már februárban érkezik egy jó kis Stephen King adaptáció. Mutatjuk, milyen horror könyvekből készül idén feldolgozás.
Robert Lawrence Stine: A félelem utcája
Még 2021-ben jelent meg a Félelem utcája filmtrilógia, amely Robert Lawrence Stine amerikai író azonos című könyvsorozatának egyes részeit dolgozta fel. Stine, több gyerekeknek és tinédzsereknek szóló könyvsorozatot írt, amelyek a horror és a félelem köré épülnek. Ilyen például a kifejezetten kisebb gyerekeknek szóló, magyarul is megjelent Libabőr (Goosebumps) vagy a szóban forgó, viszont csak angolul olvasható Fear Street (A Félelem utcája), amely már inkább az idősebbeknek szól.
A Netflix pedig pár éve nekilátott, hogy utóbbiból egy franchise-t készítsen. A három film egy-egy korszakot (kilencvenes évek, hetvenes évek és 17. század) és egy ahhoz passzoló zsánert dolgoz fel egy összefüggő sztoriban.
Ennek a filmsorozatnak érkezik idén a legújabb része, a Fear Street: Prom Queen (kb: A félelem utcája: Bálkirálynő), ami Stein Prom Queen című kötetét dolgozza fel. A történet szerint egy csapat tinilány azért küzd, hogy az est végén valamelyikükből bálkirányő lehessen,
viszont egyik pillanatról a másikra az egyikük eltűnik, és lassan rájönnek, hogy valaki egyesével gyilkolja a lányokat.
Vajon időben megtalálják a gyilkost, mielőtt az utolsó bálkiránynő is meghal?
Mary Shelley: Frankenstein
A Frankensteint talán senkinek nem kell bemutatni, Mary Shelley 1818-as korszakalkotó gótikus regénye mind a mai napig megkerülhetetlen alkotás. Victor Frankenstein, a magának való zseni, aki egy távoli kastélyban kísérletezget, egy nap életet lehel a holt anyagba és egy szörnyet hoz létre. A szörny pedig tükröt mutat alkotójának: vajon mit jelent embernek lenni, hol kezdődik az élet és hol ér véget? Valójában ki az igazi szörny?
A Frankensteint legutóbb Jórgosz Lánthimosz görög filmrendező Szegény párák című, 4 Oscar-díjas filmje értelmezte újra, ami Alasdair Gray azonos című kötete alapján készült. Most pedig Guillermo del Toro rendező veszi kézbe a történetet. Olyan kiváló színészekkel dolgozik, mint Oscar Isaac, Mia Goth és Christoph Waltz, a szörny szerepét pedig az Eufóriából és a Saltburnből ismert Jacob Elordi fogja alakítani. Azt még nem lehet tudni, hogy a film pontosan mikor jelenik meg, de egy képet már láttunk belőle.
Stephen King: A Majom
Egy feldolgozás, amivel nehéz lesz mellényúlni. A majom egy Stephen King novella, amely még 1985-ben jelent meg a Csontkollekció (Skeleton Crew) kötetben (kritikánk itt).
A történet középpontjában egy cintányéros majombábu áll, amely történetesen el van átkozva.
A játékot egy testvérpár találja meg apjuk padlásán, és ami elsőre egy régi, mókás, de inkább ijesztő bábunak tűnik, az hamar kiderül, hogy sokkal ártalmasabb, mint gondolnák.
A fiúk gyerekként megmenekülnek a majomtól, és sok évre elfelejtik, viszont egy nap, mikor már javában a felnőtt éveiket tapossák, visszatér, hogy újabb haláleseteket okozzon. A King-féle történetekhez hűen a fiúk együttesen küzdenek, hogy megtörjék az átkot.
A film február 21-én jelenik meg a mozikban. (Cikkünk arról, melyik az a horror, amitől még Stephen King is fél.)
Lois Duncan: Tudom, mit tettél tavaly nyáron
Folytatása érkezik az 1997-ben bemutatott Tudom, mit tettél tavaly nyáron című filmsorozatnak, amely Lois Duncan azonos című regénye alapján készült. Az azóta klasszikussá váló tinihorror négy fiatal történetét követi végig, akik egy véletlen folytán balesetben megölnek egy embert.
Eltüntetik a nyomokat, és nem beszélnek senkinek az esetről, viszont egy nap valaki üzeneteket kezd küldeni nekik, majd vadászni kezd rájuk.
Ez a sorozat második részének, az 1998-as Még mindig tudom, mit tettél tavaly nyáron (micsoda címek!) folytatása lesz.
A folytatásnak még nincs címe, de az előző filmből visszatér Jennifer Love Hewitt és Freddie Prinze, akik ugyanazt a karaktert alakítják majd. Sokat nem tudni egyelőre a filmről, viszont az biztos, hogy július 18-án várható a bemutatója.
(Bookriot)