Mrs. Harris Párizsba megy
A magyar mozikban már megy a Mrs. Harris Párizsba megy, amely Paul Gallico azonos című, 1958-as regényét dolgozza fel (magyarul még nem jelent meg). A sztori szerint az ötvenes években járunk, amikor egy özvegy takarítónő beleszeret egy alkalmi Dior ruhába, és úgy dönt, hogy neki is kell egy ilyen ruhaköltemény. Előteremti a szükséges pénzt, és nekivág az életre szóló párizsi kalandnak, amely nemcsak az öltözködését változtatja meg, de átírja a Dior divatház jövőjét is. Ez már a harmadik feldolgozása a regénynek, Mrs. Harrist ezúttal Lesley Manville játssza.
Nyugaton a helyzet változatlan
Október 28-án mutatja be a Netflix az Erich Maria Remarque klasszikusát feldolgozó Nyugaton a helyzet változatlan című háborús filmet (nem mellesleg ez a könyv első német adaptációja). Az első világháború idején játszódó történet hőse egy fiatal katona, Paul Bäumer, akit társaival együtt bedarál a háború lelketlen, gyilkos gépezete. A főszereplőt Felix Kammerer alakítja, de feltűnik a filmben Daniel Brühl is.
Semmi
„Semminek nincs értelme. És ha semminek nincs értelme, semmit sem érdemes csinálni.” Janne Teller azonos című ifjúsági regényét dolgozza fel a Semmi. A könyv annak idején botrányt okozott, majd kötelező olvasmány lett a dán iskolákban. Az író erre mondta a magyar megjelenéskor a Könyvesnek, hogy nem is érti, hogyan minősülhet provokációnak az, "ha valaki megkérdőjelezi az élet értelméről vallott konvencionális elképzeléseinket". A sztori szerint a nyolcadikos Pierre-Anthon egy nap arra jut, hogy semminek sincs értelme, társai viszont éppen az ellenkezőjét szeretnék neki bebizonyítani. A terv szerint egy régi pajtában gyűjtenek össze mindent, aminek van értelme, majd azt találják ki, hogy mindenkinek valami számára különlegesen fontosat kell odaadnia. Ami ártalmatlan játéknak indul, hamarosan kontrollálhatatlanná válik, és a gyerekek egyre kegyetlenebb követelésekkel állnak elő - így kerül aztán a Fontos Dolgok Halmára koporsó és kutyatetem is. Mozis bemutató: november 3.
Enola Holmes 2.
Nancy Springer azonos című regénysorozatán alapul az Enola Holmes (volt is belőle némi per, amit a Sherlock Holmes-jogörökösök kezdeményeztek, a felek végül megegyeztek, és a felperesek visszavonták a keresetet), a második film pedig ott folytatja, ahol az első abbahagyta. Eszerint Enola (Millie Bobby Brown) - az első ügye sikeres megoldásától fellelkesedve - híres bátyja, Sherlock (Henry Cavill) nyomdokaiba lép, és megnyitja saját ügynökségét. Csakhamar azonban rájön, hogy a női nyomozók élete egyáltalán nem könnyű. Már épp bezárná az üzletet, amikor egy lány azzal bízza meg, hogy keresse meg eltűnt testvérét - az ügy pedig sokkal rejtélyesebbnek bizonyul, mint azt előre bárki gondolta volna. A filmnek november 4-én lesz a bemutatója a Netflixen.
A kis Winnetou
Németországban a bemutatót követően hamar a viták kereszttüzébe került A kis Winnetou című film, amit közhelyes rasszizmussal vádoltak. A Frankfurter Allgemeine Zeitung cikkírója ezzel szemben úgy vélekedett, hogy a film esetében bár "gonosz rasszizmusról" nem lehet beszélni, ám az alkotás "ostoba, provinciális, tudatlan és arrogáns" az amerikai őslakosok történelmével és valóságával szemben. A botrány miatt a filmet kísérő könyveket le is vették a német boltok polcairól, ami elég nagy hullámokat vetett Magyarországon is, a felfokozott reakciók fényében pedig cikkben írtuk meg, van-e alapjuk a Winnetou betiltásával kapcsolatos félelmeknek. A szóban forgó filmet mindenesetre november 10-én mutatják be a hazai mozik.
Azt mondta
Az Azt mondta a The New York Times két újságírójának (Jodi Kantor és Megan Twohey) azonos című könyvén alapul: ők robbantották ki annak idején a Harvey Weinstein-ügyet és fedték fel a nagyhatalmú hollywoodi filmproducer szexuális üzelmeit, ami aztán útjára indította a #metoo mozgalmat. A filmben az újságírókat Carey Mulligan és Zoe Kazan játssza, de például feltűnik a szereplők között Ashley Judd, aki szintén Weinstein áldozata, és aki saját magát alakítja. A filmet november 17-én mutatják be a magyar mozik.
Fleishman bajban van
Ugyancsak november 17-én debütál - Jesse Eisenberggel a címszerepben - a Hulun a Fleishman bajban van című minisorozat, amely Taffy Brodesser-Akner azonos című regényén alapul. Utóbbi a hét könyve volt nálunk, ITT pedig beleolvashatsz. Főhőse Toby Fleishman, akihez egy nap a volt felesége, Rachel, átviszi a gyerekeket - ám már nem megy értük. Toby pedig, miközben megpróbálja megtalálni az exnejét, helytállni egyedülálló szülőként és a munkájában is teljesíteni, szép lassan rádöbben, hogy a házasságában a kezdetektől a szőnyeg alá söpörte a problémákat.