Shona Innes: Az élet olyan, mint a szél
Shona Innes ausztrál pszichológus könyve azokból a levelekből született, melyeket egy-egy terápia után a gyerekeknek írt. A célja az volt ezekkel, hogy segítsen a fiataloknak emlékezni a beszélgetésen elhangzottakra, de egyúttal segíteni akart a szülőknek, nevelőknek is, hogy beszélgetést kezdeményezzenek a gyerekekkel az őket foglalkoztató kérdésekről. Az elmúlást taglaló kötet az örökösen változó és mozgásban lévő szél analógiáját használja, és ehhez hasonlítja az élet körforgását. A könyvet Agócs Írisz illusztrálta.
Ana Serna Vara: Ég veled, szomorúság! Szia, öröm!
Az Érzelmek erdeje című sorozat első kötete nem jeleníti meg a halált, hiszen két barát elválása áll a rövidke történet középpontjában. Szereplője ugyanakkor mérhetetlenül szomorú lesz, miután kiderül, hogy a legjobb barátnője messzire költözik. Hiába próbálják vigasztalni az erdő állatai, vigasztalhatatlan, a könyv végére viszont kiderül, hogy a kis békalány vajon felül tud-e emelkedni a szomorúságán.
Peter Carnavas: Az elefánt
Mióta Olívia édesanyja meghalt, az apja depresszióval küzd, amit a kislány egy elefántnak lát. Teljesen rátelepszik az életükre, és mindent beárnyékol a szomorúságával. A kislány viszont nem tudja tétlenül nézni az apja letargiáját, így aztán a nagypapája és a legjobb barátja segítségével kifundálja, hogyan szabadíthatná meg végleg a családját az elefánttól. Mutier Uszáma, a Szívünk rajta értékelője szerint Peter Carnavas a kötetben szépen lassan felépítve, gyermeki őszinteséggel vizsgált lencsén keresztül mesél, hogy aztán segítséget nyújthasson mindenki számára. Kádár Annamária az ajánlójában pedig azt írta, hogy bár a könyv a veszteségről szól, mégis áthatja a remény és az életigenlés.