Milyen árat kell fizetni egy nőnek, hogy szépnek, egészségesnek tűnjön – hogy láthatóvá váljon? Ughy Szabina elbeszéléseiben a nők számára az önmagukra ismerés, testük és szellemük újrafelfedezése alapélmény. Az átlátszó nő novelláiban krízis nélkül nincs változás. Ahhoz, hogy újra láthatóvá váljanak, hogy ismét ők legyenek saját életük főszereplői, át kell élniük, ki kell hordaniuk szenvedésüket. A jelentéktelenség érzését hátrahagyva erőt kell gyűjteniük életük új fejezetéhez.
A margós beszélgetésen Ughy elmondta, „az életet csak írás közben értem meg”. Kiderült az is, hogy az öt évig írt kötet címe az összes, a novellákban megjelenő nőre igaz lehetne, Ughy célja az volt, hogy kivezesse őket ebből az átlátszóságból. Minden karaktere önálló hangot kapott, ami ösztönösen jött Ughy számára, a szöveg szikársága viszont tudatos döntés volt, nem akart elbújni a lírai nyelvezet mögé, hiszen szerinte így is sok mellébeszéléssel csapjuk be magunkat. A bemutatón szó esett még önmegfigyelésről, biblioterápiáról és változatos szerepekről is az életben.
A podcastet meghallgathatod itt, Spotifyon és PodBeanen is, a bemutatóról itt írtunk:
A szerző új novelláskötetének bemutatóján többek között arról beszélt a Margón, hogy írás közben nem a krízishelyzetek elméleti megoldásai érdeklik, hanem azok, amelyekre maga jön rá.
Tovább olvasok