A szag szinte elviselhetetlen. Izzadtság, sör-és húgyszag keveredik nyomasztóan az Old Spice és olcsó parfüm illatával, filterig leégett cigaretták műanyagízű füstje jár kéz a kézben a fű tömény aromájával.
Persze ez csak azt zavarja, akinek nem zsibbad még minden sejtje, vagy nem ég vörösen a nyálkahártyája a mosdóban, bankkártyával kicsíkozott, sebtiben felszívott kokaintól; a tolongás epicentrumában, a testek dühös egymásnak csapódásában és szétválásában pedig már nincsenek is különálló szagok. A nemi, etnikai és osztálybeli különbségek elmosódnak, a tömeg egyetlen, üvöltő szörnyeteg pulzáló szívkamrája, amiben stroboszkópok villódzanak hányingerkeltően. Tűpupillájú, sápadt arcokat fest színesre az ultraviola és a neonkék. Minden villanás egy-egy pillanatot betonoz az éjszakába.
A szakadt pólók alá vérvörös körmű kezek nyúlnak, a zene dübörgése kitölti és túlfeszíti a dobhártyákat, inger-töltényeket lő minden neuronba. Itt-ott verekedések törnek ki, zavargások a testben, a résztvevők oda sem figyelve kenik szét vad, eksztatikus arcukon a vörösbarnára száradt vért. Mindenki egyetlen, pattanásig feszült idegként remeg, és tátott szájjal fókuszál a pontra, ahol minden összefut, a pókháló közepére: a fényben úszó, mocskos színpadra.
Odafent, a vakító reflektorok kereszttüzében, Beethoven belekezd a IX. szimfóniába.

Rinocéroszok alakítják Európa és a nyugati civilizáció históriáját
Schein Gábor új verses regénye azzal a káprázatos ötlettel játszik el, hogy miképpen írható meg Európa és a nyugati civilizáció históriája, ha annak mitikus és valóságos történeteiben a rinocérosz mint hús-vér figura szerepel.
A szörnyek mindig rólunk, emberekről mesélnek
Míg a középkorban a szörnyek a veszélyes ismeretlent jelölték a színes térképeken, ma már egész tudományág alapul a szörnyek feltérképezésén. Ebből ad ízelőt egy új tanulmánykötet, amely népszerű filmeket és regényeket elemez a szörnyek után kutatva. Olvass bele!

A pszichológus irodalomterápiája: Lora Gottlieb - Akarsz beszélni róla?
A kicsit közhelyes cím alapján első körben felmerült bennem, hogy mi lesz a könyv célja: komolyan gondolja, és így felsorakoztatja majd az összes hasonlót, ami a pszichológusokat övezi, vagy épp iróniával kérdezi, és felsorakoztatja őket, hogy aztán majd a helyükre tegye? Szerencsére hamar kiderül, hogy az utóbbi, de még az sem teljes mértékben. Nagyon valós, és nagyon emberi képet mutat a pszichológusokról, az ilyenekre pedig még ma, 2021-ben is szükségünk van. Pszichológusoknak is, laikusoknak is.